Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
31°C
15°C
JUTRI
34°C
16°C
2468

Svetniki Občinskega sveta Občine Logatec razpravljali o prostorski stiski na OŠ 8 talcev Logatec

 

Sklic izredne seje na temo prostorske stiske na Osnovni šoli 8 talcev Logatec je zahtevalo devet opozicijskih občinskih svetnikov iz svetniških skupin SDS, SD in NaNo. Svetniki, predstavniki šole, staršev in splošna javnost so včeraj, 7. maja 2019, napolnili sejno sobo Upravnega centra Logatec, kjer so zbrani predstavil obstoječo situacijo in rešitve, ki so se v preteklih mesecih iskale v okviru delovne skupine – predstavniki šole in staršev ter predstavniki Občine Logatec. Po uvodni obrazložitvi s strani župana Berta Menarda ter Zorana Mojškerca – SDS, so svetniki dali besedo ravnateljici Osnovne šole 8 talcev Logatec - Karmen Cunder, predstavniku Sveta šole Osnovne šole 8 talcev Logatec - Boštjanu Martinčiču ter predstavniku Sveta staršev Osnovne šole 8 talcev Logatec – Walterju Dugarju. Ti so iz različnih zornih kotov osvetlili problematiko prostorske stiske s katero se srečujejo učenci, učitelji, pa tudi starši. Svetniki so se v en glas strinjali, da nihče ne oporeka dejstvom, ki jih navaja šola in starši glede stanja in prostorske stiske na šoli. Svetniki so na podlagi predstavljenih dejstev ter predlogov, ki so jih kot rešitev predlagale svetniške skupine SDS, SD in NaNo ob sklicu seje, razpravljali in iskali ustrezne kratkoročne in dolgoročne rešitve, ki bi bile sprejemljive za vse vključene deležnike. Po treh urah podajanja argumentov in protiargumentov so svetniki sprejeli dva sklepa, ki predstavljata osnovo za reševanje nastale situacije v danem trenutku. Rešitev, sicer kratkoročno, za šolsko leto 2019/2020 so našli v rezervnih učilnicah na Notranjski cesti 4 in 14 ter malih vadbenih prostorih v večnamenski športni dvorani. Dolgoročna rešitev pa bo zahtevala več premisleka ter tehtanja smotrnosti postavitve novih objektov, zato so se svetniki odločili, da izmed svetniških skupin zastopanih v Občinskem svetu izberejo po enega predstavnika in ustanovijo delovno skupino, ki bo iskala in razpravljala o možnih rešitvah. Na novo ustanovljena delovna skupina svetnikov se bo z argumenti in rešitvami nato pridružila že obstoječi delovni skupini v upanju, da najdejo skupno pot, ki bo pripeljala do celovite rešitve.

Občina Logatec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi