Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

SIMULACIJA NESREČE- zaključek vaje CZ Logatec ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
03.06.2017      16:19
A A

SIMULACIJA NESREČE- zaključek vaje CZ Logatec 2017Deli:
Logatec, 3. junij 2017

V Logatcu se je pozno popoldne uspešno zaključila vaja celotnega sistema zaščite in reševanja Občine Logatec v sodelovanju z nekaterimi sosednjimi občinami, ki jih je koordiniral Štab CZ Logatec.

Na območju logaške občine so se  zgodile kar štiri  večje nesreče: požar, iskanje pogrešane osebe, verižno trčenje in eksplozija plina v stavbi. V nesrečah je bilo kar 26 oseb poškodovanih. Nudena jim je bila ustrezna zdravstvena oskrba. Požar na območju Žibrš je bil s pomočjo helikopterja Slovenske vojske uspešno pogašen, pogrešano osebo so jamarji in kinologi našli v breznu in jo predali zdravstvenemu osebju. V ruševinah stvabe na območju nekdanjega podjetja KLI, kjer je eksplodiral plin, so kinologi prav tako našli ponesrečence, ki so jim iz ruševin pomagali gasilci. V prometni nesreči, kjer je bilo udeleženo več vozil, pa je bilo oskrbljenih 18 ponesrečencev.

Po postroju celotnega sistema zaščite in reševanja ter poročanju vodji enot je bila Vaja CZ Logatec 2017 tudi uradno zaključena. Vse enote so pokazale dobro pripravljenost za ukrepanje v primeru nesreč in izrednih razmer, več pa bo treba delati na področju radijskih zvez med enotami.

Štab CZ Logatec


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA LOGATEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.