Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Skavtske obljube 2017


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, VERSKE

| |
30.05.2017      17:55
A A

Skavtske obljube 2017Deli:

»Pri svoji časti obljubljam, da si bom z božjo pomočjo prizadeval/a služiti Bogu in domovini, pomagati svojemu bližnjemu in izpolnjevati skavtske zakone.« Tako so, kot že vsako leto, obljubili skavti in skavtinje stega Logatec 1. Letos jih je obljubo dalo 28, na dogodku pa se je zbralo več kot 100 ljudi, ki so naše otroke pospremili na skavtsko pot.

 

Skavtske obljube vedno potekajo na prostem, letos pa smo jih, zaradi napovedanih neviht, prestavili v Jožefovo dvorano pri Domu Marije in Marte v Logatcu. Zbrali smo se 20. 5. ob 9.00, pripravili vse potrebno in ob 10.00 pričeli s sveto mašo. Pri sveti maši so sodelovale vse veje (starostne skupine) našega stega, kar jo je popestrilo in izredno polepšalo.

Po zaključku svete maše, smo izvedli svečane obljube. Najprej se je celoten steg postavil v obliko velikega kvadrata, iz katerega je potem vsaka veja posebej pristopila v sredino in izvedla celoten obred obljub. Vsak izmed novih članov je ob obljubi prejel rutko v barvah našega stega (roza/modra). Po končanih obredih, so novopečene skavte vse veje pozdravile z domiselnimi verzi, ki so jih sestavili sami.

Kot se za pomemben dogodek v stegu spodobi, smo imeli na koncu pogostitev na kateri smo se zadržali še kar nekaj časa in se prav prijetno pogovorili in poigrali.

Skavti in skavtinje stega Logatec 1 smo ponosni na naše mlade skavte, ki z navdušenjem, veseljem in ponosom nosijo rutko stegovih barv okrog vratu, zato se veselimo vseh nadaljnjih obljub.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
Kvadrat
89417_dsc_0530.jpg (3,75 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZDRUŽENJE SLOVENSKIH KATOLIŠKIH SKAVTINJ IN SKAVTOV - Steg LOGATEC 1? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!