Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
31°C
18°C
JUTRI
34°C
18°C

Pletenje tradicionalnih butaric

Skavti imamo radi ročne spretnosti, uživamo v naravi, še posebej pa radi plezamo po drevesih, na katerih raste bršljan, hodimo po močvirnatih tleh, kjer rastejo vrbe, plezamo po sončnatih hribovjih, kjer nabiramo cvetoče vrsje in malo manj radi previdno nabiramo tudi brinje, ki pa zelo rado bode v roke.

In vse to, leto za letom nabiramo, da si iz vsega tega materiala naredimo zdaj že tradicionalne butarice, ki jih potem na cvetno nedeljo (teden dni pred veliko nočjo) odnesemo na blagoslov.

Ker pa ne bi bilo prav, da bi znanje in veščine pletenja zadržali le zase, na tradicionalno pletenje povabimo tudi vse mimoidoče in ostale Logatčane, ki bi se radi naučili tega dela. Tako ob druženju, pogovoru, smehu in tudi malici nastanejo najlepše butarice daleč naokoli.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi