Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
31°C
18°C
JUTRI
34°C
18°C

Pred Hišo Sadeži družbe Logatec stoji nova knjigobežnica

V medgeneracijskem centru Slovenske filantropije so že 20. nacionalni teden prostovoljstva obeležili z raznolikim dogajanjem, ki so ga poimenovali Veseli dan prostovoljstva, obenem pa obiskovalcem razkazali nove prostore na Tržaški 148.
Logatec, 14. maj - Slovenska filantropija je med 13. in 19. majem že 20. organizirala Nacionalni teden prostovoljstva, katerega namen je praznovanje prostovoljstva ter prostovoljskih organizacij in zahvala prostovoljcem za njihovo udejstvovanje. V Hiši Sadeži družbe Logatec so se prostovoljci in uporabniki medgeneracijskega centra ter drugi obiskovalci, med katerimi je bil tudi župan Berto Menard, 14. maja popoldne družili ob izvrstnih slaščicah, ki so jih pripravile udeleženke tečaja slovenščine za priseljene, in uredili okolico novih prostorov. Pred vhod so postavili knjigobežnico, leseno hišico, v kateri na radovedne bralce čakajo knjige, ki sta jih preskrbela knjižnica in literarno društvo Zeleni oblaki. Posadili so rože in uredili gredice, na terasi pa so razobesili kvačkan grafit, ki je nastal pod prsti kvačkaric iz Hiše, pri izdelavi pa sta pomagali še dve kvačkarski skupini, Kva Kvačkaš in Breja preja. Celotno dogajanje je bilo pripravljeno in izvedeno v sodelovanju s številnimi prostovoljci, ki aktivno soustvarjajo programe in dogodke logaškega medgeneracijskega centra, pri izdelavi knjigobežnice in ureditvi cvetlične okolice pa so jim tokrat na pomoč priskočili tudi logaški podjetniki, katerim se prav tako srčno zahvaljujejo - Mizarstvo Andrej Grom s.p., Ključavničarstvo Maček d.o.o. in Komplet d.o.o. Foto Bojan Rupnik in arhiv Hiše Sadeži družbe Logatec.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi