Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
12°C
JUTRI
27°C
11°C
Oceni objavo

ODPRTI JAVNI POZIVI EKO SKLADA ZA OBČANE

V zadnjem obdobju je Eko sklad objavil nekaj novih pozivov za občane, ki izvajajo ukrepe izboljšanja energetske učinkovitosti stavb in povečanja rabe obnovljivih virov energije, gradijo nove stanovanjske stavbe ali kupujejo nova vozila na električni pogon. Z namenom informiranja občanov so v nadaljevanju navedeni vsi aktualni javni pozivi, na katerih lahko občani pridobijo nepovratna sredstva ali ugodne kredite:

 

Javni poziv 89SUB-sNESOB21 - Nepovratne finančne spodbude občanom za skoraj ničenergijske stavbe

 

Javni poziv 67OB22 - Za kreditiranje okoljskih naložb občanov

 

Javni poziv 93SUB-SO21 - Nepovratne finančne spodbude za naprave za samooskrbo z električno energijo

 

2. javni poziv ZERO500 - Subvencioniranje ukrepov URE v 500 gospodinjstvih z nizkimi prihodki za reševanje energetske revščine

 

Javni poziv 86SUB-SOCOB21 - Nepovratne finančne spodbude socialno šibkim občanom za zamenjavo starih kurilnih naprav z novimi kurilnimi napravami na lesno biomaso v stanovanjskih stavbah

 

Javni poziv 84SUB-EVOB20 - Nepovratne finančne spodbude občanom za električna vozila

 

Javni poziv 48SUB-SKOB17 - Nepovratne finančne spodbude občanom za nove naložbe zamenjave starih kurilnih naprav v skupnih kotlovnicah večstanovanjskih stavb

 

Javni poziv 67SUB-OBPO19 - Nepovratne finančne spodbude za nove skupne naložbe večje energijske učinkovitosti starejših stavb s tremi ali več posameznimi deli stavbe

 

Javni poziv 74SUB-OB19 - Nepovratne finančne spodbude občanom za nove naložbe rabe obnovljivih virov energije in večje energijske učinkovitosti stanovanjskih stavb

 

Vse podrobnosti javnih pozivov, predvsem pogoje, ki jih mora investitor upoštevati pri kandidiranju na posamezen javni poziv, način prijave in potrebno dokumentacijo lahko občani najdejo na spletni strani Eko sklada: https://ekosklad.si/prebivalstvo/pridobite-spodbudo/objava . V kolikor želite več informacij o nameravanih ukrepih, tehnične podrobnosti o njihovi izvedbi in ostale nasvete, lahko obiščete tudi Energetsko svetovalno pisarno Ensvet v Občini Log-Dragomer, Loška cesta 12. Prijavo na svetovanje je možno urediti prav tako na spletni strani Eko sklada: https://ekosklad.si/prebivalstvo/ensvet/pisarna?isci=log+dragomer , ali po telefonu: 051-670-323. Svetovanje je neodvisno in brezplačno.

 

Lepo vabljeni!

 

                                      mag. Peter Petrovčič

                                Energetski svetovalec Ensvet

Oglejte si tudi