Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
6°C
2°C
2778

Nova ureditev karantene na domu – od 24. 10. 2020

 

Od sobote velja nova ureditev karanten na domu: 

 

V fazi epidemije je vzpostavljena ureditev, ki bo zagotovila, da bo obveščenih čim več tistih, ki so bili v tesnem stiku z okuženo osebo in bodo ostali doma v karanteni na domu ter za ta čas prejeli nadomestilo dohodka.

 

Vsi, ki jim je bilo sporočeno, da so bili v tesnem stiku z okuženo osebo neposredno ali preko aplikacije, naj ostanejo doma in ravnajo, kot da so v karanteni na domu.

 

Nekateri zaposleni so zaradi narave dela ostali doma v soglasju z delodajalcem tudi v tem vmesnem času, ko se ne izdajajo odločbe o karanteni niti potrdila. Za tiste, ki so doma in ne morejo opravljati dela od doma ali koristiti ur oziroma dopusta, bo lahko delodajalec pridobil potrdilo tudi za to obdobje. Za vse, ki so bili do sedaj s strani epidemiologa obveščeni, da jim bo odrejena karantena na domu, je za uveljavljanje nadomestila še vedno potrebna odločba ministrstva.

 

Več na:

 

https://www.nijz.si/sl/nova-ureditev-karanten-na-domu

 

https://www.nijz.si/sl/navodilo-za-karanteno-na-domu

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi