Logo MojaObčina.si

Logatec

JUTRI
22°C
6°C
NED.
23°C
5°C
Deli
4556

Na območju Klia bo do aprila 2019 zrasla visokotehnološka tovarna Lanstroff

V Obrtni coni Logatec, na območju nekdanjega Klia, so včeraj položili temeljni kamen podjetja Lanstroff in posadili simbolično japonsko češnjo in slovensko lipo kot temelj dobrega sodelovanja. Kot je poudaril predsednik upravnega odbora Summitomo Tubbers Industries Ikuji Ikeda, bodo tovarno zgradili do aprila 2019, zaposlili bodo skoraj 200 ljudi iz lokalnega okolja, iz Slovenije pa se želijo širiti tudi na druge evropske trge.

Gre za švicarsko podružnico japonskega podjetja Summitomo Rubbers Industries, tovarne elastomerov za medicinske in farmacevtske namene. Predsednik vlade Miro Cerar je v svojem nagovoru izrazil veselje nad odprtjem nove visoko tehnološke investicije in dodal, da gre za zelo plodno kombinacijo japonsko-švicarsko-slovenskega znanja in izkušenj in dela. Kot je povedal, je njegova vlada z Japonsko vzpostavila strateški odnos in si sodelovanja na področju visokotehnoloških investicij želi tudi v prihodnje. »V Slovenijo prinašajo delovna mesta in dobre poslovne modele, take, ki so usmerjeni v prihodnost in bodo pomagali razvijati našo gospodarsko rast in višati plače in kvaliteto življenja,« je poudaril predsednik vlade v odhajanju.

Z investicijo Lonstroffa poleg projekta Nedo, in dveh projektov Yaskawe v Kočevju, v Logatcu zaokrožujemo štiri pomembne investicije japonskih podjetij v Sloveniji, je opomnil gospodarski monister Zdravko Počivavšek. Naši investicijski odnosi so na zelo visokem nivoju, ta investicija pa je za nas zelo pomembna tudi zato, ker se odvija na degradiranem območju. Teh imamo v Sloveniji prek 1000 na več kot 3400 kvadratnih metrih in jih tako rešujemo ter namenjamo za visoko tehnološke produkte.

Župan Berto Menard je izpostavil, da znamo prejeti različne ljudi različnih narodnosti in tudi ver. »Tudi v tujini so spoznali, da smo odprta družba, vlada pa, da znamo delati z ljudmi in prisluhnemo tistim, ki se želijo učiti, delati in ustvariti boljšo kvaliteto življenja. Planet, ki bo ustvarjen s to tovarno, bo velik izziv tudi za manjše satelite, ki se bodo ob veliki tovarni razvijali in dali novo moč v gospodarstvu. Kajti gospodarstvo je tisto, ki polni vreče zdravstvu, kulturi in športu.«


besedilo: Blanka Markovič Kocen
fotografija:Romana Hribar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi