Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.04.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, v hribovitem svetu zahodne Slovenije se bo čez dan zmerno pooblačilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 28 °C.
11°C | 26°C
četrtek, 24.04.2018
11°C | 24°C
petek, 26.04.2018
12°C | 22°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 21°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

MALE SLIKARIJE, razstava mladih likovnikov


OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, UMETNOST

| |
28.03.2018      9:02
A A

MALE SLIKARIJE, razstava mladih likovnikov


Mladi slikarji se ob zaključku otroške likovne šole JSKD predstavljajo v Upravnem centru Logatec. Ob odprtju razstave bodo prejeli priznanja, kulturni program pa bosta popestrila mlada glasbenika.


Male slikarije_razstava
Male slikarije_razstava
Deli:
V sredo, 28. marca ob 16.30, se bodo v Uprvnem centru Logatec, s svojimi slikarskimi deli predstavili učenci otroške likovne šole, ki jo že nekaj let na logaški JSKD vodi Polona Pivk Mihevc. Mladi ustvarjalci so tudi letos nadgrajevali in poglabljali svoja likovna in barvna raziskovanja. Za slike v akrilni tehniki so se navdihovali ob predlogah znanih umetniških del, duška pa so dali tudi lastni domišlji. Mladostni pogled na življenje ter svoje doživljanje sveta in okolja podajajo v svežih, preprostih in samosvojih likovnih rešitvah, ki jih premorejo le otroške oči. Svoj notranji svet vsak posameznik izraža skozi zanimive barvne kombinacije in likovne kompozicije, za katere je značilna spontanost in svežina. Že Picasso je zapisal, da je po zaključenem študiju in mojstrskem obvladanju likovnih zakonitosti, vse življenje iskal svežino in preprostost otroškega izraza, kar je še danes izziv za vsakega odraslega umetnika.
Otroci so lahko ponosni na nastale rezultate in napredek, ki so ga dosegli - že to je zadostna nagrada. Ob tej priložnosti  pa jim bo vodja logaške izostave JSKD, izročila tudi priznanja za vloženi trud in zvesto obiskovanje celoletne šole. Dogajanje bosta z igranjem na Harmoniko in citre popestrila Florjan Oto Sajovic in Ema Jeraj, učenec in bivša učenka Glasbene šole Logatec.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD Logatec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


JSKD Logatec
JSKD Logatec
Notranjska 14
Tel:(01) 759 17 40
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje v Žibršah z ansamblom Jureta Zajca

Bodite prvi pri oddaji mnenja.