Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
15°C
10°C
JUTRI
16°C
6°C

BOŽIČNI ČAS - razstava ročnih del

V Društvu upokoncev Rovte smo prišli na idejo, da v vse večji "amerikanizaciji" božiča, pripravimo razstavo, na kateri bi predstavili božič kot ga pozna krščanstvo na slovenskih tleh.
Rečeno, storjeno. Pozvali smo vse, ki bi bili pripravljeni svoje izdelke - jaslice, stare božične razglednice ali karkoli v zvezi z božičem, pokazati tudi drugim. Pri izboru nam je veliko pomagala ga. Marija Logar.
Svečana otvoritev je bila 8. 12. 2017. Na njej so zapela Rovtarska dekleta, tematiko razstave pa je predstavil g. Janez Jereb.
Na razstavi, ki je bila odprta še 9. in 10. 12. 2017, so bili predstavljeni samo predmeti, kot jih pozna krščanstvo na slovenskem, zato na razstavi ni bilo jelenčkov in hohoho Božičkov.  In to je bil tudi naš osnovni cilj: negovati naše narodno blago in tradicijo ter "zapreti vrata" amerikanizaciji božiča. Slovenski božič je lep. Potrebno ga je ohraniti in negovati. Mi v duštvu upokojencev Rovte smo to naredili s to razstavo. Kaj pa vi?
Celotno foto galerijo z razstave, si lahko ogledate na tej povezavi.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi