Logo MojaObčina.si

Logatec

JUTRI
27°C
15°C
SRE.
24°C
13°C
4598

Izjava za javnost: Občina Logatec po odločitvi sodišča ostaja lastnica zemljišča ob Krpanu ter nadaljuje aktivnosti za ureditev mestnega jedra v Dolnjem Logatcu

Vodstvo občine Logatec si že vrsto let prizadeva za ureditev mestnega jedra – tržnica, povezovalna pot s Cankarjevo cesto, parkirišče - na področju zemljišč za nekdanjima občinskima stavbama ter Krpanom. Zaradi dejstva, da je Občina Logatec kot tožena stranka sodelovala v postopku pred sodiščem - v postopku za določitev lastništva zemljišča ob Krpanu- je bila izvedba ureditvenih aktivnosti onemogočena. V preteklem letu (2021) je bil postopek pred sodiščem zaključen. Sodišče je odločilo v prid Občine Logatec in zemljišče tako ostaja v njeni lasti. Odločitev sodišča je pravnomočna, saj je odločitev potrdilo tudi višje sodišče. Na podlagi navedenega je občinska uprava začela pripravo projektne dokumentacije za ureditev/izgradnjo mestnega jedra s parkirno galerijo. Kakšen bo izgled in kako bo urejeno mestno jedro  je vidno iz prvega osnutka idejne zasnove projekta (v prilogah).

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi