Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
34°C
20°C
JUTRI
28°C
20°C
13124

Gradnja Dnevnega centra Logatec

Namen izgradnje novega objekta, ki se gradi v neposredni bližini objekta Doma starejših Logatec, je vzpostavitev dnevnega centra v Logatcu.

Dnevni center Logatec bo starostnikom (največ 24) omogočal pestro, raznoliko, prijetno in varno varstvo ter daljše obdobje bivanja s svojci. Z obiskovanjem dnevnega varstva je starostniku omogočen postopen prehod iz domačega okolja v institucionalizirano obliko, ki je za uporabnika in svojce lažji.

Gradnja Dnevnega centra Logatec se je začela v letu 2021 in se bo zaključila predvidoma do konca leta 2022, ko bi že začeli z izvajanjem programa dnevnega varstva. Stroški gradnje novega Dnevnega centra Logatec so ocenjeni na 1.253.390,01 EUR z DDV. Poleg sredstev, ki jih bo prejel investitor gradnje Dom starejših Logatec, od države in Evropske unije, pa je pri izvedbi projekta Dnevnega centra Logatec pomagala tudi Občina Logatec, in sicer že pri pripravi projektne dokumentacije, prijavi na razpis, zagotovila pa je tudi ustrezno zemljišče.


Občinska uprava Občine Logatec

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi