Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
-1°C
-2°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
2955

DOPOLNJENO - Sprejeti vsi otroci

Septembra naj bi v vrtec v Dragomerju sprejeli vse otroke iz občine Log - Dragomer, ki bodo stari vsaj enajst mesecev. Če je še nedolgo nazaj kazalo, da bo vrtec ostal zaprt za tri otroke, pa po zadnjih podatkih ne bodo sprejeli le osmih malčkov, ki septembra še ne bo starih 11 mesecev.

V vrtcu Log - Dragomer bodo v prihodnjem šolskem letu, tako kot že letos, imeli sedem oddelkov, v katere naj bi bilo skupaj vključenih 131 otrok. Prostor naj bi dobilo 26 otrok prvega starostnega obdobja (1–3 leta), vseh 19 iz občine Log - Dragomer, katerih starši so pravočasno oddali vloge. Sprejeli pa bodo še tri starejše otroke. »V naslednjem šolskem letu bomo imeli vseh sedem oddelkov homogenih,« so pojasnili v vrtcu Log - Dragomer. Izvedeli smo, da je več staršev že sprejetih otrok odklonilo sprejem, zato se je število odklonjenih nenehno spreminjalo. Po zadnjih podatkih, ki jih je na občinski seji razkrila ravnateljica osnovne šole, Mihaela Mrzlikar, bodo v vrtec najverjetneje sprejeti vsi otroci iz občine. Dva starša otrok iz koncesijskega vrtca Zvezdica, ki imajo pri sprejemu prednost, namreč nista podpisala pogodbe za sprejem v javni vrtec. Naj ob tem omenimo, da je občinski svet aprila podprl spremembo pravilnika o sprejemu otrok v vrtec, ki med drugim otrokom, ki so vključeni v zasebni vrtec Zvezdica, ne daje več samodejne prednosti pri sprejemu v javni vrtec. Novi pravilnik bodo dejansko začeli uporabljati pri sprejemu otrok v šolskem letu 2018/2019. Vrtec je pravočasno sicer prejel 39 vlog staršev otrok, ki izpolnjujejo starostni pogoj 11 mesecev, ter še osem vlog staršev premladih otrok, deset vlog pa so starši oddali prepozno. Letos so sicer prejeli manj vlog kot običajno, lani jih je pravočasno prispelo 62, leto pred tem pa 66. 


V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij