Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo po nižinah megla. Šibka burja na Primorskem bo popoldne prehodno ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
9°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 13°C
ponedeljek, 22.10.2018
6°C | 15°C
torek, 23.10.2018
5°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

DOPOLNJENO - Sprejeti vsi otroci


NOVICE

| |
22.06.2017      16:03
A A

DOPOLNJENO - Sprejeti vsi otroci


Septembra naj bi v vrtec v Dragomerju sprejeli vse otroke iz občine Log - Dragomer, ki bodo stari vsaj enajst mesecev. Če je še nedolgo nazaj kazalo, da bo vrtec ostal zaprt za tri otroke, pa po zadnjih podatkih ne bodo sprejeli le osmih malčkov, ki septembra še ne bo starih 11 mesecev.


Deli:

V vrtcu Log - Dragomer bodo v prihodnjem šolskem letu, tako kot že letos, imeli sedem oddelkov, v katere naj bi bilo skupaj vključenih 131 otrok. Prostor naj bi dobilo 26 otrok prvega starostnega obdobja (1–3 leta), vseh 19 iz občine Log - Dragomer, katerih starši so pravočasno oddali vloge. Sprejeli pa bodo še tri starejše otroke. »V naslednjem šolskem letu bomo imeli vseh sedem oddelkov homogenih,« so pojasnili v vrtcu Log - Dragomer. Izvedeli smo, da je več staršev že sprejetih otrok odklonilo sprejem, zato se je število odklonjenih nenehno spreminjalo. Po zadnjih podatkih, ki jih je na občinski seji razkrila ravnateljica osnovne šole, Mihaela Mrzlikar, bodo v vrtec najverjetneje sprejeti vsi otroci iz občine. Dva starša otrok iz koncesijskega vrtca Zvezdica, ki imajo pri sprejemu prednost, namreč nista podpisala pogodbe za sprejem v javni vrtec. Naj ob tem omenimo, da je občinski svet aprila podprl spremembo pravilnika o sprejemu otrok v vrtec, ki med drugim otrokom, ki so vključeni v zasebni vrtec Zvezdica, ne daje več samodejne prednosti pri sprejemu v javni vrtec. Novi pravilnik bodo dejansko začeli uporabljati pri sprejemu otrok v šolskem letu 2018/2019. Vrtec je pravočasno sicer prejel 39 vlog staršev otrok, ki izpolnjujejo starostni pogoj 11 mesecev, ter še osem vlog staršev premladih otrok, deset vlog pa so starši oddali prepozno. Letos so sicer prejeli manj vlog kot običajno, lani jih je pravočasno prispelo 62, leto pred tem pa 66. 


V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!