Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
6°C | 11°C
petek, 16.11.2018
6°C | 11°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
3°C | 8°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 7°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Začela se je druga faza obnove Poti za Stan


NOVICE

| |
14.08.2016      11:16
A A

Začela se je druga faza obnove Poti za Stan


Izbrani izvajalec Hidrotehnik bo na Poti za Stan položil nove vodovodne cevi ter zgradil meteorno in sanitarno kanalizacijo, obnovili pa bodo tudi del vodovoda na Stari cesti. Sočasno bo k investiciji pristopila še Energetika, ki bo na omenjenih cestah položila plinovod. V času gradnje, ki naj bi se končala konec septembra, so predvidene popolne cestne zapore.


Deli:

Avgusta so Pot za Stan ponovno zasedli delovni stroji. Dela so na tej cesti potekala že konec lanskega leta, ko so izvajalci Elektra Ljubljane gradili 20 kW kablovod, ki so ga prav tako polagali na Lazah in Na Grivi. Sočasno je takrat k izgradnji pristopila tudi občina, ki je financirala polaganje kabelske kanalizacije za javno razsvetljavo. Letos se projekt nadaljuje z gradnjo meteorne in sanitarne kanalizacije ter obnovo vodovoda na Poti za Stan ter gradnjo vodovoda na Stari cesti. Kot nam je pojasnil predstavnik občinske uprave Jure Jančič bodo vodovodne cevi z zasebnih zemljišč prestavili na območje cestišča. Izvedeli pa smo še, da je bila ta investicija precej nujna tudi zaradi dotrajanosti vodovodnega omrežja v tem delu naselja, saj so bile cevi starejše od tridesetih let. V sklopu projekta bodo obnovili tudi hišne vodovodne priključke ter zgradili nov meteorni kanal za odvodnjavanje. Ob koncu druge faze prenove Poti za Stan in Stare ceste bodo delavci skupaj položili več kot kilometer novih infrastrukturnih vodov, popolnoma pa bodo obnovili tudi cestišče Poti za Stan. Investicija je vredna okoli 110 tisoč evrov brez DDV. Izvajalec je z deli istočasno začel na obeh cestah. Delavci Hidrotehnika bodo delali vse delovnike med 7. in 16. uro. Po končanem delovnem času pa bodo cesto sprostili za lokalni promet. V času trajanja zapor bo izvajalec zagotovil prevoznost za intervencijska vozila. Občina prosi, da upoštevate prometno signalizacijo, in se zahvaljuje za razumevanje.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!