Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 17.12.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od severozahoda zjasnilo, marsikje po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -2, ob morju malo nad 0.
-1°C | 2°C
torek, 18.12.2017
-4°C | 2°C
sreda, 19.12.2017
-4°C | 1°C
četrtek, 20.12.2017
-6°C | 2°C
petek, 21.12.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 16.12.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
2°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V občino prihaja lekarna


NOVICE

| |
23.11.2016      11:36
A A

V občino prihaja lekarna


Pogovori za vzpostavitev lekarne v občini Log - Dragomer gredo h koncu. Kot smo izvedeli, je Lekarna Ljubljana z dializnim centrom Fresenius Medical Care sklenila pogodbo o najemu prostorov, ki so jih že začeli opremljati, znan pa je tudi obratovalni čas. Pred odprtjem bo lekarno moralo verificirati ministrstvo za zdravje.


Deli:
Občinska uprava Občine Log - Dragomer nam je potrdila, da so dobili vlogo za odprtje lekarniške podružnice. Kot so nam še pojasnili, je občina v upravni odločbi Lekarni Ljubljana že dala dovoljenje za podružnico. Ta naj bi svoja vrata odprla v zgornjem nadstropju dializnega centra, odprta naj bi bila vse dni v tednu, in sicer v ponedeljek in petek dopoldan med 8. in 16. uro, v torek, sredo in četrtek pa popoldan od 12.00 do 18.00. Lekarna bo pred odprtjem morala dobiti še zeleno luč ministrstva za zdravje. Kot smo izvedeli, bo ministrstvo v postopku verifikacije ugotavljalo, ali lekarna izpolnjuje predpisane pogoje za opravljanje lekarniške dejavnosti, in bo skladno s svojimi ugotovitvami določilo, katera strokovna dela lahko lekarna opravlja. Postopek se sicer začne na predlog koncesionarja, ki ga vloži 30 dni pred začetkom opravljanja dejavnosti oziroma ob spremembi pogojev, sicer pa na vsakih pet let. V  vlogi koncesionar izjavi, da lekarna izpolnjuje pogoje, določene z veljavnimi predpisi, in opredeli, katera strokovna dela opravlja.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!