Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
22°C
6°C
NED.
23°C
5°C
3454

V občino prihaja glasbena šola

Igranja na kljunasto flavto, kitaro in tolkala ali pa petja se boste lahko naučili v domači osnovni šoli. Za glasbeno izobraževanje mladih glasbenih upov bo skrbela Glasbena šola Emil Adamič, ki je bila pred petimi leti ustanovljena kot zasebni zavod v sosednji občini Dobrova - Polhov Gradec. Glasbena šola deluje v štirih občinah, v osnovnih šolah, ima svojo godbo, poleg tega pa je od letošnjega leta dalje vpisana tudi v razvid izvajalcev javno veljavnih programov na področju vzgoje in izobraževanja.

Kakovostno glasbeno izobraževanje v domačem kraju, razbremenitev staršev in povezovanje glasbene šole z osnovno na prireditvah so bili glavni motivi za ustanovitev zasebnega zavoda Glasbena šola Emil Adamič. Leta 2011 so jo odprli, ker občini Dobrova - Polhov Gradec v zadnjih dvajsetih letih ni uspelo prepričati javne glasbene šole, da bi odprla podružnico. Podobno je tudi v Občini Log - Dragomer, kjer so si v občinski upravi in tudi tukajšnji osnovni šoli želeli glasbo približati učencem ter obenem staršem skrajšati pot in prihraniti čas, ki ga porabijo, ko svoje otroke vozijo na prostočasne dejavnosti. Sprva se bodo učenci v prostorih osnovne šole lahko učili igranja na kitaro, kljunasto flavto ali tolkala ter tudi solo petja. Kot so nam pojasnili v glasbeni šoli, bo pouk potekal po javno veljavnih programih glasbenih šol, pogoj za odprtje posameznega oddelka pa je sprejem vsaj štirih učencev, ki bodo predhodno opravili avdicijo. Vpis v glasbeno šolo bo potekal v četrtek, 29. septembra, ob 17. uri v OŠ Log - Dragomer.

 

V. L.   

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi