Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 11h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V občino prihaja glasbena šola


NOVICE

| |
20.09.2016      21:05
A A

V občino prihaja glasbena šola


Igranja na kljunasto flavto, kitaro in tolkala ali pa petja se boste lahko naučili v domači osnovni šoli. Za glasbeno izobraževanje mladih glasbenih upov bo skrbela Glasbena šola Emil Adamič, ki je bila pred petimi leti ustanovljena kot zasebni zavod v sosednji občini Dobrova - Polhov Gradec. Glasbena šola deluje v štirih občinah, v osnovnih šolah, ima svojo godbo, poleg tega pa je od letošnjega leta dalje vpisana tudi v razvid izvajalcev javno veljavnih programov na področju vzgoje in izobraževanja.


Deli:

Kakovostno glasbeno izobraževanje v domačem kraju, razbremenitev staršev in povezovanje glasbene šole z osnovno na prireditvah so bili glavni motivi za ustanovitev zasebnega zavoda Glasbena šola Emil Adamič. Leta 2011 so jo odprli, ker občini Dobrova - Polhov Gradec v zadnjih dvajsetih letih ni uspelo prepričati javne glasbene šole, da bi odprla podružnico. Podobno je tudi v Občini Log - Dragomer, kjer so si v občinski upravi in tudi tukajšnji osnovni šoli želeli glasbo približati učencem ter obenem staršem skrajšati pot in prihraniti čas, ki ga porabijo, ko svoje otroke vozijo na prostočasne dejavnosti. Sprva se bodo učenci v prostorih osnovne šole lahko učili igranja na kitaro, kljunasto flavto ali tolkala ter tudi solo petja. Kot so nam pojasnili v glasbeni šoli, bo pouk potekal po javno veljavnih programih glasbenih šol, pogoj za odprtje posameznega oddelka pa je sprejem vsaj štirih učencev, ki bodo predhodno opravili avdicijo. Vpis v glasbeno šolo bo potekal v četrtek, 29. septembra, ob 17. uri v OŠ Log - Dragomer.

 

V. L.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!