Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
3°C | 16°C
četrtek, 25.09.2018
6°C | 15°C
petek, 27.09.2018
3°C | 21°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 23°C
nedelja, 29.09.2018
9°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spoznavali tehnike sproščanja


NOVICE

| |
14.05.2017      16:55
A A

Spoznavali tehnike sproščanja


Sredi aprila smo v prostorih KUD Kosec na Logu spoznali in preizkusili tri različne tehnike sproščanja, ki jih lahko brez večjega napora vnesemo v vsakodnevni ritem življenja.


Deli:

Kot smo izvedeli na delavnici, strokovnjaki že vrsto let ugotavljajo, da je sprostitev zelo pomembna za naše življenje. Pri obvladovanju stresa nam lahko pomagajo dihalne vaje, ki predstavljajo najpogostejši način sproščanja napetosti. Te so preproste, hkrati pa jih lahko izvajamo kjerkoli. Druga tehnika je postopno mišično sproščanje. V prvem koraku krčimo določene mišične skupine, v drugem pa jih sproščamo. S to sistematično tehniko lahko dosežemo stanje globoke sproščenosti. Pri obvladovanju stresa pa je koristna tudi preprosta tehnika, ki se ji reče vizualizacija pomirjujočega kraja. Kot so izvedeli udeleženci delavnice, ki je potekala pod okriljem centra za krepitev zdravja vrhniškega zdravstvenega doma, gre za metodo, pri kateri s pomočjo domišljije spremenimo naše čustvovanje, vedenje in telesno stanje. Slike, ki si jih prikličemo in ob njih uživamo, nas sprostijo in odženejo negativne misli. S pomočjo sproščanja človek spozna, kako lahko obvlada stres. Sprva lahko le nadzira posamezne telesne znake, pozneje pa sproščanje pozitivno vpliva tudi na boljšo učinkovitost miselnih funkcij. Po nekaj tednih redne vadbe (20–30 minut na dan) dosežemo večjo in dlje trajajočo sproščenost. Izboljša se spanje in zmanjša utrujenost, izboljšata se koncentracija in spomin, zvišata se produktivnost in samozaupanje, preprečujemo ali zmanjšamo lahko psihosomatske bolezni (migrene, razdražljiv prebavni sistem, zvišan krvni tlak …).


KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!