Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Danes bo jasno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Goriškem do 28 °C.
9°C | 27°C
sobota, 21.04.2018
10°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 25°C
torek, 24.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Stara cesta v sklepni fazi


NOVICE

| |
17.09.2016      18:14
A A

Stara cesta v sklepni fazi


Hidrotehnik tako na Poti za Stan kot Stari cesti pospešeno gradi novo infrastrukturo. Cesti naj bi bili asfaltirani sredi prihodnjega meseca, zapore pa naj bi bile postavljene predvidoma do 20. oktobra.


Deli:

Kot smo že poročali, od avgusta dalje na Stari cesti in Poti za Stan ropotajo gradbeni stroji. Obnova infrastrukture na Stari cesti je v zaključni fazi, nam je pojasnil Jure Jančič iz občinske uprave: »Zaključila so se dela sekundarne infrastrukture na Stari cesti, in sicer gradnja vodovoda in plinovoda. Izvesti se morajo še priključki za vodovod in plinovod, v zaključku sledi asfaltiranje.« Podobno je tudi na Poti za Stan, kjer naj bi infrastrukturo zgradili do sredine septembra, potem pa bodo začeli z gradnjo priključkov za vodovod in plinovod ter preplastitvijo cestišča. Naj spomnimo, da se je prenova Poti za Stan začela že lani, ko so izvajalci Elektra Ljubljana gradili 20 kW kablovod, k izgradnji pa je s polaganjem kabelske kanalizacije za javno razsvetljavo pristopila tudi občina. Letos se je projekt nadaljeval z gradnjo meteorne in sanitarne kanalizacije ter obnovo vodovoda. Infrastrukturo je gradila tudi Energetika, ki je do prebivalcev te ceste pripeljala zemeljski plin. Ob koncu druge faze prenove Poti za Stan in Stare ceste bodo delavci skupaj položili več kot kilometer novih infrastrukturnih vodov, popolnoma pa bodo obnovili tudi cestišče Poti za Stan. Investicija je vredna okoli 110 tisoč evrov brez DDV. V občini se bo, kot so nam  pojasnili, kmalu odprlo še eno gradbišče. Še pred zimsko sezono naj bi asfaltirali del Molske ceste, ki je trenutno makadamska. Kot nam je pojasnila Špela Blažič iz občinske uprave, bo to le začasna rešitev. Končni sloj asfalta naj bi cesta dobila ob gradnji ostale infrastrukture.

 

V. L.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!