Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
25°C
14°C
PET.
22°C
15°C

Sprememba datuma predavanja dr. Vesne Godine

Obveščam vas, da smo spremenili datum predavanja dr. Vesne Godine. Predavanje bo 11.9. ob 18h v osnovni šoli Log Dragomer.

 

V predavanju nam bo dr. Godina govorila o tem, kako Slovenci vzpostavljamo skupinske identitete in skupnost. Pokazala bo, kako se je skozi zgodovino izoblikovala soseska kot najbolj temeljna socialna skupina ter to, kakšno vlogo v tej logiki oblikovanja skupinske identitete igrata dva ključna dejavnika, prostorska bližina oziroma biti sosed in preživetje.

To zgodovinsko vzpostavljeno logiko oblikovanja skupinske identitete bomo lahko na predavanju aktualizirali na sodobnih primerih in s tem skušali odgovoriti na vprašanje, kakšno identiteto imamo/si želimo v naši občini, in kako nepovezano skupino ljudi, ki sobivamo na isti lokaciji, spremeniti v skupino s skupno identiteto. 

Prosimo, da se na predavanje prijavite, ker imamo omejen prostor. Prijave sprejemamo na dvig@iold.si ali po telefonu 041 775 771 (Olga)

Nika Gams

DVIG univerza za tretje življenjsko obdobje

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi