Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
15°C
-2°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli
3245

Spet nekoliko več odpadkov

Log - Dragomer, 1. april – Prostovoljci iz Lukovice, Dragomerja in Loga so se na lepo sobotno dopoldne pridružili veliki tradicionalni spomladanski čistilni akciji. Tokrat so iz narave odstranili več odpadkov kot lani. Količina mešanih odpadkov in odpadne embalaže ni bila dosti večja, predvsem so se povišale količine bioloških odpadkov, saj so se čiščenju okolja pridružili tudi člani ŠD Dragomer - Lukovica. Ti so v tamkajšnjem športnem parku na delovni akciji, ki je potekala teden dni prej, med drugim odstranjevali razraslo grmičevje in drevje.

Občina Log - Dragomer je znova organizirala tradicionalno spomladansko čistilno akcijo, ki sta jo odlično koordinirala Blaž Rupnik in Mihael Lenaršič. Koordinatorja sta skupinam prostovoljcev, ki so se že zgodaj dopoldan zbrali pred gasilskim domom v Dragomerju in športnem parku na Logu, razdelila vreče za koristne in nekoristne odpadke, jih opremila z rokavicami, jim povedala, kako bo potekala čistilna akcija ter jim dodelila območja čiščenja. Udeležba je iz leta v leto slabša, na terenu vsako leto srečujemo iste obraze, ki radi naredijo kaj dobrega za okolje in se družijo s soobčani. Odpadke so prostovoljci odstranjevali na celotnem območju občine, pridne roke prostovoljcev pa so hitro polnile vreče z odpadki. V Komunalnem podjetju Vrhnika so nam pojasnili, da so prostovoljci letos iz narave odstranili tono in pol odpadkov, največ odpadnega lesa. Tega je bilo tokrat več kot eno tono. Kot nam je pojasnila Jožica Rupnik, so samo iz dragomerškega športnega parka odpeljali 960 kilogramov, drugje po občini pa so prostovoljci pobrali še okoli 130 kilogramov lesa. Nekoliko se je povišala tudi količina ostalih odpadkov, 260 kilogramov je bilo odpadne embalaže in še toliko mešanih komunalnih odpadkov. Po končani akciji so se prostovoljci zbrali pred gasilskim domom v Dragomerju, kjer je potekal dan civilne zaščite ter se nato družili ob okrepčilni malici.

 

V. L. 
Foto: V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!