Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, nastale bodo posamezne plohe ali nevihte. Temperature bodo od 23 do 29 °C.
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spet nekoliko več odpadkov


NOVICE

| |
11.04.2017      23:27
A A

Spet nekoliko več odpadkov


Log - Dragomer, 1. april – Prostovoljci iz Lukovice, Dragomerja in Loga so se na lepo sobotno dopoldne pridružili veliki tradicionalni spomladanski čistilni akciji. Tokrat so iz narave odstranili več odpadkov kot lani. Količina mešanih odpadkov in odpadne embalaže ni bila dosti večja, predvsem so se povišale količine bioloških odpadkov, saj so se čiščenju okolja pridružili tudi člani ŠD Dragomer - Lukovica. Ti so v tamkajšnjem športnem parku na delovni akciji, ki je potekala teden dni prej, med drugim odstranjevali razraslo grmičevje in drevje.


Deli:

Občina Log - Dragomer je znova organizirala tradicionalno spomladansko čistilno akcijo, ki sta jo odlično koordinirala Blaž Rupnik in Mihael Lenaršič. Koordinatorja sta skupinam prostovoljcev, ki so se že zgodaj dopoldan zbrali pred gasilskim domom v Dragomerju in športnem parku na Logu, razdelila vreče za koristne in nekoristne odpadke, jih opremila z rokavicami, jim povedala, kako bo potekala čistilna akcija ter jim dodelila območja čiščenja. Udeležba je iz leta v leto slabša, na terenu vsako leto srečujemo iste obraze, ki radi naredijo kaj dobrega za okolje in se družijo s soobčani. Odpadke so prostovoljci odstranjevali na celotnem območju občine, pridne roke prostovoljcev pa so hitro polnile vreče z odpadki. V Komunalnem podjetju Vrhnika so nam pojasnili, da so prostovoljci letos iz narave odstranili tono in pol odpadkov, največ odpadnega lesa. Tega je bilo tokrat več kot eno tono. Kot nam je pojasnila Jožica Rupnik, so samo iz dragomerškega športnega parka odpeljali 960 kilogramov, drugje po občini pa so prostovoljci pobrali še okoli 130 kilogramov lesa. Nekoliko se je povišala tudi količina ostalih odpadkov, 260 kilogramov je bilo odpadne embalaže in še toliko mešanih komunalnih odpadkov. Po končani akciji so se prostovoljci zbrali pred gasilskim domom v Dragomerju, kjer je potekal dan civilne zaščite ter se nato družili ob okrepčilni malici.

 

V. L. 
Foto: V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!