Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Vesela jesen med upokojenci v DU Dragomer - ......


SOSED SOSEDU

| |
12.10.2015      12:00
A A

Vesela jesen med upokojenci v DU Dragomer - LukovicaDeli:

Poletje je za nami in člani društva upokojencev Dragomer - Lukovica so ponovno zavihali rokave ter se lotili načrtovanih dejavnosti. V poletnem času so bili aktivni predvsem športniki, zlasti obe ekipi balinarjev, ki so uspešno zastopali društvo na turnirjih upokojencev Notranjske regije. Rezultate letošnje sezone bomo podrobneje predstavili v naslednjih številkah in jih dopolnili s slikovnim gradivom.
V septembru smo gostili naše stare prijatelje iz Oplotnice. Zanje smo organizirali ogled prestolnice in jim Ljubljano predstavili malce drugače, kot so jo poznali doslej. Po ogledu je sledilo prijateljsko srečanje v prostorih  gasilcev v Dragomerju, kjer smo za naše člane in goste organizirali bogat srečelov, pripravili dobro hrano in pijačo ter prijetno glasbo za ples. Prisotni so se strinjali, da je srečanje dobro uspelo in si želijo, da ga ohranimo tudi v bodoče. Naj se ob tej priliki iskreno zahvalim vsem, ki ste z dobitki, prostovoljnim delom ali svojo prisotnostjo prispevali, da je organizacija srečanja uspela. 


V oktobru bomo spet organizirali telovadbo za ženske, enkrat tedensko pod vodstvom izkušene voditeljice. Zavedamo se pomembnosti rekreacije za zdravje človeka v zrelih letih in vabimo vse zainteresirane, da spremljajo naša obvestila na oglasnih deskah, kjer bodo objavljena vsa potrebna navodila za prijavo.
Športniki se bodo že v oktobru preselili v klubske prostore društva in nadaljevali s treningi pikada. Potekali bodo vsako sredo dopoldne, med 10. in 12. uro. Želimo si, da bi formirali tako žensko kot moško ekipo, ki bi se udeleževali tekmovanj v naši regiji.
Tečejo tudi aktivnosti za redno srečevanje vseh, ki jih zanimata šah ali pohodništvo. V času, ko mnogi ne morejo opravljati dejavnosti, ki so jih želeli, so tudi druženja in sprehodi po okolici lahko prijeten način preživljanja prostega časa ter spoznavanja novih ljudi v našem kraju. Novembra bo tako, kot ste že vajeni, organizirano martinovanje. Izbrali smo kmečki turizem na Štajerskem, ki slovi po dobri hrani in pijači, prijetnem ambientu in prijaznih ljudeh. Dan je določen, 11. november. Vse druge potrebne informacije lahko že ta torek dobite v upokojenskem kotičku, kjer se lahko tudi prijavite. Obvestila bodo pravočasno objavljena  tudi na vseh oglasnih deskah v našem kraju.
V oktobru v sodelovanju z Zdravstvenim domom Vrhnika  ponovno začenjamo z meritvami krvnega tlaka in sladkorja v krvi. Urnik ostaja isti, vsak drugi torek v mesecu ob 9.00 v prostorih društva. Dogovorili pa smo se, da bomo sodelovanje razširili tudi s predavanji, ki nas bodo dodatno spodbujala k zdravemu načinu življenja, o preventivnem ravnanju, zdravi prehrani itd. Predavanja bodo vodili strokovni delavci ZD Vrhnika.

V oktobru bomo pričeli tudi z delavnicami, na katerih bomo preverili naše spretnosti, si izmenjali izkušnje in znanja ter se kaj novega naučili. Prva bo namenjena izdelavi voščilnic za pomembne dogodke in novo leto. O kraju in času poteka delavnice  boste obveščeni preko oglasnih desk.
Novoletno srečanje bo, tako kot vsako leto. Načrtujemo, da v soboto, 12. decembra, ob 15. uri. Datum še ni dokončen, saj moramo uskladiti termine nastopajočih, a naredili bomo vse, da bo tako.
Idej, kaj še početi v društvu, da bi bili bližje članstvu in dovolj zanimivi, nam ne manjka. Premalo pa je zanesenjakov, ki bi se kot akterji vključili v posamezne dejavnosti. Zato naprošamo vse, ki jim ni vseeno, kako živimo upokojenci v naši občini, da se nam pridružijo in aktivno vključijo v naše aktivnosti. Odprti smo za nove predloge in ideje, ki bi jih bili pripravljeni realizirati. Sodelujete lahko v organih društva ali kot prostovoljci na področjih, ki jih poznate in so vam blizu. 
V kraju je vedno več starejših in starih ljudi, verjetno veliko med njimi osamljenih in željnih pozornosti. Radi bi se jim približali, zato smo se odločili, da pobudo o ustanovitvi  dnevnega  centra starejših naslovimo tudi na vodstvo občine. Zavedamo se, da  skrb za starejše lahko pomembno vpliva na kvaliteto življenja  in na  zadovoljstvo posameznika. Zadovoljni krajani pa so najbrž naš skupni cilj.
V decembru bomo obiskali in pogostili najstarejše člane društva, tekoče pa obiskujemo vse, ki so dopolnili 80 let in več na njihov praznik. Razmišljamo, da bi uvedli kakšno spremembo, ki bi popestrila našo dejavnost, posameznikom pa pričarala še kakšen lep trenutek z nami. Toliko za tokrat. Več lahko izveste, če nas ob torkih med 10. in 12. uro obiščete v prostorih društva. Veseli bomo slehernega med vami.

 

DU Dragomer Lukovica

Zapisala: D. Krašovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!