Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do okoli 12 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
2°C | 3°C
petek, 22.11.2018
5°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
5°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
6°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Kaj smo počeli poleti?


SOSED SOSEDU

| |
16.08.2018      8:53
A A

Kaj smo počeli poleti?Deli:

V naši univerzi za tretje življenjsko obdobje DVIG tudi poleti nismo počivali. Izpeljali smo večerno srečanje z Emilijo Milko Erbežnik, dobitnico priznanja za učenje. Čeprav je bila prireditev na večer polfinalne nogometne tekme, je bil obisk nepričakovano velik, prišlo je več kot 50 sokrajanov iz Dragomerja, Lukovice in Loga. Večer je bil tudi priložnost, da so ljudje spregovorili o tem, kako je Milka nesebično pomagala posameznikom ali društvom. Posebno zahvalo smo slišali od obiskovalca z Loga za Milkino donacijo 5 slik, ki jih je DU Log prodalo na dražbi, denar pa namenilo »skladu« za odkup zemljišča ob domu. Njene sošolke pri angleščini, ki niso mogle na študijski obisk v Anglijo, so se ji ta večer ponovno zahvalile za slike z motivi iz Anglije, ki jim jih je narisala in podarila po vrnitvi domov. Več o večeru si lahko preberete v članku Dragice Krašovec.
Iz srca se zahvaljujemo dragomerskim gasilcem za pomoč pri organizaciji srečanja z Milko. Ne samo da niso mogli gledati nogometne tekme, še v hudem nalivu so nosili in postavljali klopi. Še enkrat, iskrena hvala! Srečanje je potekalo na terasi Toscane, ki je sicer zamenjala lastnika, a je tradicija brezplačne uporabe prostora ohranjena. Hvala tudi za to. 

Študentje angleščine so opravljali »izpite«. Julija so reševali teste za razumevanje prebranih besedil in besedni zaklad: »mlajša« skupina študentov za raven A1 in A2, »starejša« za B1. Na posebnem srečanju smo preverjali rešitve. Vsi smo ponosni, ker so tako dobro rešili naloge. Študente čakajo še testi iz slovnice in slušnega razumevanja.
In še vabilo članom DVIG, ki še niste dobili 4. številke Pogovorov z občani (z Miroslavom Zorcem, Frančiškom Rusom in Nejcem Sajetom), da nam pišete na dvig@iold.si, če želite, da vam revijo prinesemo v nabiralnik ali pošljemo po pošti.

 

Olga Drofenik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 464
Izšla: 05.11.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.