Občine: Bistrica ob Sotli, Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica Občine: Benedikt, Cerkvenjak, Cirkulane, Destrnik, Dornava, Duplek, Gorišnica, Hajdina, Hoče-Slivnica, Juršinci, Kidričevo, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Majšperk, Makole, Maribor, Markovci, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Ormož, Pesnica, Podlehnik, Poljčane, Ptuj, Rače-Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Središče ob Dravi, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Šentilj, Trnovska vas, Videm, Zavrč, Žetale Občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Litija, Ljubljana, Log - Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice, Vrhnika Občine: Bloke, Cerknica, Ilirska Bistrica, Loška dolina, Pivka, Postojna Občine: Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal ob Soči, Kobarid, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Renče-Vogrsko, Šempeter-Vrtojba, Tolmin, Vipava Občine: Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej Občine: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Kostel, Loški Potok, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog-Trebelno, Novo mesto, Osilnica, Ribnica, Semič, Sodražica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk Občine: Ankaran, Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran, Sežana Občine: Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi Občine: Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Gornji Grad, Kozje, Laško, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rečica ob Savinji, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Solčava, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Štore, Tabor, Velenje, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec Občine: Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec, Vuzenica Občine: Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica Vrhnika
DANES
8°C
4°C
JUTRI
9°C
3°C
Oceni objavo

Prejeli smo: Kaj se dogaja z lekarno na Vrhniki?

Že spomladi leta 2018 je Lekarna Ljubljana na Vrhniki kupila parcelo na Cesti gradenj 7 z namenom izgradnje Lekarne z dvema stanovanjskima enotama. Še isto leto je zaprosila za gradbeno dovoljenje in ga dobila dne 14.4-2021 pod številko 351-388/2020-18(218). Iz gradbenega dovoljenja je razvidno, da so vsi zakonski pogoji ispoljnjeni in lahko pričnejo z gradnjo. Res lepa moderna Lekarna je bila zgrajena  že pred letom dni. Označena je z vsemi napisi, vendar ne obratuje.

Kot neposredni sosed sem večkrat povprašal zakaj ne obratuje, pa so mi odgovorili, da pridobivajo dovoljenje za obratovanje in da je to več mesečni postopek.

Začele so se širiti take in drugačne govorice tudi na spletu, tako, da sem se odločil kot sosed in tudi občinski svetnik, da na seji občinskega sveta podam svetniško vprašanje Kaj se dogaja z Lekarno Ljubljana na Vrhniki in zakaj še ne obratuje. To sem dne 25/9-2025 na občinski seji tudi storil  in predlagal, da se o vzrokih obvesti javnost. Zaradi korektnega odnosa z Lekarno Ljubljana, sem jih o zastavljenem vprašanju obvestil tudi njih.

29/9-2025  dobim po elektronski pošti odgovor pomočnice direktorja Lekarne Ljubljana g Vesne Kranjc, citiram: »Obveščamo Vas, da postopek verifikacije še vedno poteka, Ministrstvo RS za zdravje namreč Lekarni Ljubljana še ni izdalo veljavnega dovoljenja za odprtje lekarne na novi lokaciji.«

In tu se človek vpraša Kaj se dogaja z Lekarno Ljubljana na Vrhniki, da Ministrstvo za zdravje še po letu dni ne izda dovoljenja za obratovanje? Mislim, da javnost mora izvedeti pravi vzrok ne izdaje dovoljenja, da se ne pojavljajo take in drugačne »zlonamerne« informacije.

V  želji, da Lekarna dobi dovoljenje pošiljam prispevek tudi Kabinetu ministrice za zdravje, seveda v pričakovanju pojasnila - odgovora zakaj Lekarna še ne deluje.

 

Vid Drašček

Oglejte si tudi