Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Kaj manjka krajanom Loga


SOSED SOSEDU

| |
10.07.2014      12:53
A A

Kaj manjka krajanom Loga


Najbolj srečni krajani nekdanje občine Vrhnika smo krajani nekdanje krajevne skupnosti Log. Hoteli smo Občino, dobili pa smo občino in zraven še Nogometni klub Dragomer (v nadaljevanju NK).


Deli:

Ker se »fuzbal« praviloma igra v predmestju, je tam vse podrejeno nogometu. Tako Log, predvsem so lahko Mole zadovoljne, da lahko uživajo na tekmah NK iz nekdanje sosednje KS Dragomer.

Jasno je, da NK na te tekme privablja številne glasne »navijače«. Le ti skrbijo za peklensko atmosfero, ki odmeva po celotni »školjki« Mol, tako da smo se poslovili od nedeljskega mrtvila in mirnega počitka. Dan pred tekmo ure in ure odmevajo glasni stroji, ki skrbijo za ugodje na travnatem terenu, za kar redno in nesebično skrbi Občina. Kaj je proti temu hrupu in glasnemu vpitju ob zadetku domačih prepovedano lajanje psov, ki opravljajo svoje poslanstvo pri odganjanju nepridipravov.

Da so Ložani resnično navdušeni nad NK Dragomer, pove tudi dejstvo, da lahko v svojem športnem parku v objektu, zgrajenem s svojimi sredstvi in rokami, dobimo pijačo celo po klubski ceni, a le če se pred tem včlanimo v NK Dragomer. V ta namen se lahko vsak krajan Loga – brez komplikacij – na sedežu Občine, Na Grivi 5, včlani in si z letno članarino zagotovi cenovno ugodno pijačo v ŠP Log.
Na račun nogometa je Log pridobil tudi nujno potrebno parkirišče ob vrtcu. Parkirišče je sicer tekom tedna zelo malo zasedeno. Oživi šele, ko se na Log pripeljejo bolj oddaljeni navijači NK Dragomer.

K sreči je občinska uprava pravočasno uredila prometni režim v Molah in odpravila, po njenem mnenju, desetletja trajajočo anomalijo, da so najbolj številni krajani Mol, iz številnih »slepih« ulic, ki tako ali tako ne morejo zaviti drugam kot na Molsko cesto, »neupravičeno« imeli prednost, tako da je zdaj nimajo več.

Prav je, da se manj številnim Ložanom s ceste z dvema izhodoma na regionalno cesto omogoči prost dostop na eno ali drugo stran, če jim to ustreza. Včasih med njimi sicer prihaja do negotovosti, ko niso prepričani, ali so sokrajani seznanjeni s spremembo prometnega režima, zato oboji vozijo bolj previdno, kar pa varnosti v cestnem prometu nikakor ne more škodovati.

Na tak način tudi takrat, kadar številni navijači drvijo na tekme iz smeri Dragomerja, ne prihaja do zastojev, saj se ve, kdo ima prednost.

Vsakomur je jasno, da bi bila, pri tako plodnem sodelovanju med naselji Občine, ustanovitev kakršnekoli oblike nižjega nivoja lokalne samouprave velik korak nazaj in ovira za nemoteno delovanje NK Dragomer na Logu. Pa tudi ne bi bilo prav, da se NK poimenuje po občini, kot NK Log - Dragomer. Tako jim ostane vsaj ime NK po domačem kraju, če že tam nimajo svojega nogometnega igrišča.


Zadovoljni Ložan: R. Vidaković
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!