Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
13°C
1°C
JUTRI
12°C
0°C
Deli

Dopolnitev članka Spremembe na vrhu občinske uprave

V prispevku beremo, da občinsko upravo zapušča izredno uspešen, prodoren in metodičen direktor, ki je izboljšal učinkovitost dela OU s finančno optimizacijo, uravnoteženjem stroškov uprave ter uspešnim črpanjem javnih finančnih sredstev. Torej, za dosežki, ki smo jih dosegli v naši občini, stoji zelo uspešen načrtovalec in realizator občinskih projektov, vsaj tako lahko razberemo iz objavljenega prispevka. Spregledano je uspešno opravljeno delo nadomeščanja župana ob njegovi večmesečni odsotnosti zaradi šova Survivor.

Da bodo zgoraj citirane informacije popolnejše, se moramo dotakniti zadev, ki še niso uresničene ali so celo zamolčane:
- Število zaposlenih v OU se je v tem mandatu podvojilo, enako tudi stroški plač in honorarjev.
- Direktor občinske uprave je ob prevzemu te funkcije l. 2015 dobil nalogo, da reši zaplet v javno-zasebnem partnerstvu TC Center–Toscana; ta zadeva zaradi nepotrebnega zavlačevanja še do danes ni v celoti rešena. Konec leta 2017 je bilo skladno z arbitražno odločbo plačano 746.000 evrov. Zunanja odvetnica nas je stala več kot 76.000 evrov, odprtih pa je ostalo še kar nekaj drugih finančnih zahtevkov.

- Etični kodeks je bil spisan konec leta 2015 s ciljem »postaviti etične norme ter dvigniti raven zaupanja občanov v občinske funkcionarje« (izjava podžupana). OU si je za sprejetja kodeksa postavila leto 2016. Je že leto 2018.
- Tri pobude občanov z imeni in priimki so bile deležne ignorance s strani OU. In sicer: 50 podpisov za spremembo občinskega proračuna za leto 2016, 137 podpisov proti ukinitvi grajenega javnega dobrega, 312 podpisov za določitev prioritetnih investicij v občini. Torej OU ni zgledno sodelovala z občani in jih celo toži in izreka denarne kazni.
- Pisni zahtevki posameznih občanov so ignorirani in ostajajo brez odgovora, kar je tudi ugotovitev sestanka občinskih svetnikov in občanov 6. februarja 2018.
- Komercialni oglasni pano, postavljen brez soglasja lastnika zemljišča, je zadeva, ki čaka razsodbo na sodišču. Odškodnina in stroški bodo ponovno po nepotrebnem bremenili občinski proračun.
- Prepoved OU, da otroci iz vrtca ne smejo brezplačno uporabljati telovadnice v TC Centru.
- Delitev občinskega denarja mimo zakona in predpisov občinskim in zasebnim športnim društvom.
- Bile so podane pobude za revizijo poslovanja občine Log - Dragomer. Protikorupcijska komisija je podala mnenje o kršitvah občinskega funkcionarja, ki je deloval v neskladju s 3. točko 4. člena zakona o integriteti in preprečevanju korupcije.

Občanom, ki jim ni vseeno kako se zapravlja občinski – naš denar in kako se OU obnaša do svojih delodajalcev – občanov, smo dolžni podati še drugo plat zgodbe, kajti v prispevkih v Našem časopisu takih podatkov ne boste deležni. Ta časopis poroča o zadevah enostransko in kot tak ni objektiven ter korekten do občanov in ne odraža dogajanja v naši občini.

Za skupino občanov: Simon Perko, Dragomer, 12. februar 2018


Odgovor občine Simonu Perku

Pri prebiranju članka, ki ga je napisal gospod Perko, je treba nekaj trditev nekoliko popraviti oziroma dopolniti.

  • Ni res, da se je število zaposlenih podvojilo.
  • Župana v njegovi odsotnosti nadomešča podžupan ali tisti, ki ga je župan pooblastil, da delo poteka nemoteno tudi ob njegovi odsotnosti.
  • Znesek, ki ga je občina potrošila za pravno pomoč, ki je povezana z arbitražno tožbo v javno-zasebnem partnerstvu ni točen in je bistveno nižji kot ga pisec navaja.
  • Občina je izrekla mandatno kazen za občana, ki sta bila v upravnem postopku žaljiva in ne zato, ker sta opozarjala na napake, kot bi se dalo razbrati iz pisanja gospoda Perka.

Koliko je pisec z navajanjem netočnih podatkov pripomogel k objektivnosti poročanja v Našem časopisu, si bo lahko vsak bralec odgovoril kar sam. V občinski upravi se čutimo dolžne, da gospodu Perku pojasnimo, da je pravica in vsaj moralna obveza občana, da ob sumu storitve nezakonitega dejanja (tudi v primeru organov občine ali občinske uprave) obvesti pristojne službe, ki so dolžne strokovno ukrepati in ugotoviti, ali gre dejansko za nepravilnosti. Verjamemo, da bo taka pot do resnice in odgovorov v primeru, da kdorkoli od občanov meni ali sumi, da obstajajo nepravilnosti, najučinkovitejša.

V občinski upravi smo se odločili, da bomo na neargumentirane in provokativne članke le izjemoma odgovarjali, ker želimo delovati tvorno in v korist javnega interesa celotne skupnosti pred interesi posameznika in njegovih provokacij ali neargumentiranih člankov. Bralec si lahko na spletni strani mojaobcina.si prebere pismo, ki ga je napisala občanka, ki je občini za izvedbo varne poti podarila svoje zemljišče. O iskrenosti in dobronamernosti posameznikov pričajo le dejanja, ki koristijo vsem nam. Verjetno bo zanimivo primerjati vtise ob branju pisma gospe Bernik in gospoda Perka. S ciljem, da bi se gospod Perko seznanil s pravimi podatki, ki jih želi uporabljati, ga pa tako kot vsako občanko in posameznega občana iskreno vabimo, da se po predhodni najavi oglasi na sedežu naše občine, kjer mu bomo z veseljem postregli z verodostojnimi odgovori na vsa vprašanja.


Občinska uprava Občine Log - Dragomer

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.

Mitja Pleško 21. 02. 2018

•Občina je izrekla mandatno kazen za občana, ki sta bila v upravnem postopku žaljiva in ne zato, ker sta opozarjala na napake, kot bi se dalo razbrati iz pisanja gospoda Perka KRAJNI IN OBČANI POGLEJTE SI MOJA VPRAŠANJA ŽUPANU ZA KATERA SEM BIL KAZNOVAN, PA SI MNENJE USTVARITE SAMI Župan g. Miran Stanovnik Spoštovani ! Skupaj z novinarjem pripravljava sestavek – sestavke o delovanju župana, torej Vas g. Miran Stanovnik, (funkcionar), ki vodite občino Log- Dragomer, zato Vas prosim, da odgovorite na postavljena vprašanja, vendar ne na način, da ne komentirate, kot ste to storili »s pozivom po opravičilu« in z neuvedbo »postopka za razrešitev direktorja občinske uprave g. Igorja Rojca» (glej priponki) ter brez navedb utemeljenih razlogov, pa čeprav materialni dokazi, s katerimi razpolaga občina, kažejo drugačno sliko /veliko kršitev zakonov, na kar sem Vas večkrat pisno opozoril, a očitno neuspešno./ Vaši »neodgovori« lahko zaznamujejo Vašo politično kariero, posebno še, če se bo pozneje izkazalo drugače, saj bo to vrglo čudno luč tudi na Vašo, torej županovo kredibilnost. 1. Najprej Vas prosim, da mi pošljete Vašo sliko, skupaj z overjeno izjavo, da jo lahko uporabimo v medijih, da bodo bralci lahko videli, za katerega župana gre, saj vsi niso gledali resničnostnega šova Survivor, ki ste ga vodili. Pa prosim ne tiste slike, s katero se vsakič, ko napišete sestavek, pojavljate v medijih. 2. Kakšno formalno izobrazbo imate? 3. Zakaj ste kot župan vztrajali in prepričevali komisijo, da ste upravičeni do izrednega plačanega in neplačnega izrednega dopusta? Kaj boste storili, če se izkaže, da do tega niste bili upravičeni, kot župan pa bi morali nezakoniti sklep zadržati? Ali je šlo zgolj za denar ali kaj drugega? 4. Ali lahko poveste, koliko ste zaslužil z resničnostnim šovom, zakaj tega komisiji niste želeli razkriti in ali je res, da ste si za t

Mitja Pleško 21. 02. 2018

•Občina je izrekla mandatno kazen za občana, ki sta bila v upravnem postopku žaljiva in ne zato, ker sta opozarjala na napake, kot bi se dalo razbrati iz pisanja gospoda Perka KRAJNI IN OBČANI POGLEJTE SI MOJA VPRAŠANJA ŽUPANU ZA KATERA SEM BIL KAZNOVAN, PA SI MNENJE USTVARITE SAMI Župan g. Miran Stanovnik Spoštovani ! Skupaj z novinarjem pripravljava sestavek – sestavke o delovanju župana, torej Vas g. Miran Stanovnik, (funkcionar), ki vodite občino Log- Dragomer, zato Vas prosim, da odgovorite na postavljena vprašanja, vendar ne na način, da ne komentirate, kot ste to storili »s pozivom po opravičilu« in z neuvedbo »postopka za razrešitev direktorja občinske uprave g. Igorja Rojca» (glej priponki) ter brez navedb utemeljenih razlogov, pa čeprav materialni dokazi, s katerimi razpolaga občina, kažejo drugačno sliko /veliko kršitev zakonov, na kar sem Vas večkrat pisno opozoril, a očitno neuspešno./ Vaši »neodgovori« lahko zaznamujejo Vašo politično kariero, posebno še, če se bo pozneje izkazalo drugače, saj bo to vrglo čudno luč tudi na Vašo, torej županovo kredibilnost. 1. Najprej Vas prosim, da mi pošljete Vašo sliko, skupaj z overjeno izjavo, da jo lahko uporabimo v medijih, da bodo bralci lahko videli, za katerega župana gre, saj vsi niso gledali resničnostnega šova Survivor, ki ste ga vodili. Pa prosim ne tiste slike, s katero se vsakič, ko napišete sestavek, pojavljate v medijih. 2. Kakšno formalno izobrazbo imate? 3. Zakaj ste kot župan vztrajali in prepričevali komisijo, da ste upravičeni do izrednega plačanega in neplačnega izrednega dopusta? Kaj boste storili, če se izkaže, da do tega niste bili upravičeni, kot župan pa bi morali nezakoniti sklep zadržati? Ali je šlo zgolj za denar ali kaj drugega? 4. Ali lahko poveste, koliko ste zaslužil z resničnostnim šovom, zakaj tega komisiji niste želeli razkriti in ali je res, da ste si za t

Mitja Pleško 21. 02. 2018

a ste si za ta denar kupili jadrnico oziroma nov avto, poleg tega pa gradite še novo hišo? Od kod Vam toliko denarja? 5. Zakaj vseskozi trdite, da je šlo v konkretnem primeru za ekstremno tekmovanje? Za ekstremnega športnika je važno, da se promovira v športu in ne da sodeluje zgolj in samo za denar. Sicer pa bi Vam bila lahko za zgled npr. Ilka Štuhec, ki je osvojeno nagrado donirala za »reveže« v občini Maribor. Zakaj tudi sami niste npr. del honorarja razdelili med socialno ogrožene v občini? Ljudje - krajani bi Vam bili od srca hvaležni. Ali je to mogoče zato, ker ste bili le voditelj, kot je pisalo v medijih, in ne tekmovalec? 6. Kako komentirate dejstvo, da ste bili zaradi Survivorja odsotni skoraj 3 mesece? Ali se je to kaj poznalo na delovanju »občine» in ali to pomeni, da lahko občina funkcionira tudi brez župana? 7. Kako komentirate navedbe v medijih, da ste bili najslabši voditelj resničnostnega šova Survivor do sedaj? Zakaj vseskozi prepričujete KMVVIAZ, da ste bili aktiven član ekstremnega športnega dogodka, čeprav ste bili samo voditelj, kar je pisalo tudi v medijih? 8. Ali je res, da je nova politika župana v skladu z odlokom, ki je bil sprejet še v prejšnjem mandatu - ko se je v občini prepovedalo in sankcioniralo »kikirikanje in lajanje» : v zdajšnjem mandatu pa je treba utišati še drugače misleče krajane, ki opozarjajo na nepravilnosti in nezakonitosti, in jim izrekati kazni? Utemeljitve sklepa so pravni »zmazek«, zaradi česar nekateri menijo, da jih morda celo pišejo slabo usposobljeni zunanji sodelavci? Ali se zato krajani sprašujejo, če želi župan ta denar za vsak slučaj spraviti »na zalogo«, če bo treba vrniti izplačan denar za izredni dopust? O tem, da me bo župan - da me boste kaznovali, je novica prišla z občine 4 dni pred sklepom o kazni, kar sem Vam tudi napisal v dopisu o dopolnitvi »opravičila«. Prosim za odgovor, če je to res. 9. Al

Mitja Pleško 21. 02. 2018

9. Ali ste že oz. ali boste, če to še niste storili, uporabili enaka merila in denarno kaznovali z najvišjo možno kaznijo oz. z izredno odpovedjo tudi vse zaposlene UO, ki so dokazano večkrat žalili celo vrsto občanov in občinskih svetnikov in s tem grobo kršili kodeks obnašanja državnih uradnikov, ali pa za vse vas v UO ne veljajo enaka pravila in ste nad zakonom in krajani, ki vas financirajo in vam omogočajo dobro plačane službe? 10. Prav tako me zanima, ali je res v pripravi odlok, po katerem bo župan na podlagi obrazca, ki bo sestavni del odloka, predhodno odločil, ali lahko občan ocenjuje nedelo, oprostite delo občinske uprave, in da tisti, ki bo prišel na črni seznam, ne bo več smel komunicirati z občino? Ali je res, da bo sestavni del tega odloka tudi »stroškovnik«, na podlagi katerega bo določena kazen v razponu od 500,00 do 20.000,00 evrov, o tem pa naj bi po hitrem postopku odločal župan sam, občan pa ne bi imel pravice do pritožbe? Če je to res, me to spominja na divji zahod, ko je lokalni šerif odločal o vseh zadevah. 11. Ali ste imeli, ko ste v Dragomeru nastopali kot kurent, dopust ali ste to počeli v službenem času? 12. Ali imate za sodelovanje na «Survivorju« dovoljenje OU in ali ste o tem obvestili KPK? 13. Zakaj imate odprt popoldanski S.P., ali vam plača župana ne zadošča? 14. Zakaj se ste se pred časom na avtobusih primestnega prometa s svojo celostno podobo pojavljali v reklami in predstavljali izdelek oz. izdelke? Je šlo za dobrodelno akcijo, za lastno promocijo ali zgolj za denar? 15. Upokojenci pravijo, da ste se na njihovem sestanku hvalili, da ste šli na lastne stroške v Bruselj lobirat za denar za kanalizacijo. Pri komu ste bili in kaj ste dosegli? Ne nazadnje -zakaj ste šli na lastne stroške, če se to tiče občine? Zakaj ste sploh šli, če pa evropska sredstva lahko odobri le pristojno ministrstvo v Sloveniji? Prosim, če ste pri odgovoru konkretni.

Mitja Pleško 21. 02. 2018

16. Prosim Vas, da mi sporočite, ali je kateri od pristojnih organov nadzora - policija inšpekcijske službe, tožilstvo, KPK, računsko sodišče obravnaval nepravilnosti Vas osebno oziroma OU. In če, katere zadeve so v postopku in v kakšni fazi? Ali so bili izrečeni kakšni ukrepi, denarne kazni? Če so bile, Vas prosim za poimenski seznam krivcev na občini in višino kazni in ali bo za to krivec osebno odgovarjal - odstop, razrešitev, uvedba disciplinskega postopka, povračilo škode. 17. Prav tako me zanima, ali boste zaradi subjektivne ali pa objektivne odgovornosti odstopili, če so oz. če bodo pristojni organi ugotovili nezakonitosti in nepravilnosti? 18. Govori se, da ne mislite več kandidirati za župana. Ali je to res? Kaj boste počeli potem, boste šli nazaj v vojsko ali se vidite v šoubiznisu? Vprašalnik in Vaše odgovore bom posredoval širši javnosti v občini, svetnikom, zaposlenim v OU, saj so mi svetovali, da se pred objavo članka opravi »test v domačem okolju«, kjer bo videti tako odzive tistih, ki vas poznajo in podpirajo, kot tudi tistih, ki vas ne podpirajo in so kritični do dela občine. Prosim za konkretne odgovore v skladu z uredbo v roku 15 dni; če ne bodo odgovori napisani po točkah, bo to od Vas zahteval pristojni inšpektor. Najboljši kritiki bodo bralci. V primeru, da ne pošljete zadovoljivih odgovorov, se bom moral poslužiti zakona o dostopu do informacij javnega značaja za pridobitev dokumentov, ki obstajajo. Naslednji sklop vprašanj pa se bo osredotočal na številne druge nerešene probleme, ki jih imamo občani v občini v zvezi s prostorsko, socialno, kulturno, izobraževalno idr. problematiko, ki bi jih morali predstavljati in o njih razpravljati na zborih občanov. Zakaj kljub večkratnim pobudam ne skličete zbora občanov? Ali se Vam ne zdi, da je v demokratični družbi to tista prava pot, da se razkrijejo pravi problemi občanov in kraja in da se ti problemi potem začnejo

Mitja Pleško 21. 02. 2018

Za navedena vprašanja župan Miran Stanovnik kaznuje občana. Pri tem pa pozablja, da je zaradi lastnega dobička sodeloval v šovui Survivor in ne za dobrobit občine za svoj žep. KPK je ugotovila, da nima integritete stalno laže in zavaja krajane ( o tem obstajajo dokumenti ) vse v skladu z njegovim rekom, da bomo vsi občani, ki bomo opozarjali na nepravilnosti župana in občinsko upravo "kri scali". Župan je oblast in lahko dela kar hoče, dobro, da so kmalu volitve PS Kot vidite se pri odgovoru nobeden od vodstva naše občine ne upa podpisani enkrat govori o občini drugič pa o občinski upravi, pa to je že druga zgodba