Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
6°C
-3°C
JUTRI
1°C
-1°C
Deli

Ne zdrahe, sodelovanje je prava pot

V roke sta mi prišla pisna poziva (dopisa) nezadovoljnega občana, eden celo preko poštnega nabiralnika, zato to razumem, kot da sem osebno nagovorjena. Vsebina izraža nestrinjanje z delovanjem občinske uprave, svetnikov in še posebno nezadovoljstvo z delom in odnosom župana, tudi zunaj delovnega časa. Nobeden od dopisov v osnovi ni namenjen objektivnim kritikam, ampak blatenju in hujskaškemu pozivanju občanov, da tudi drugi uvidijo »grozote«, ki se dogajajo v občini Log - Dragomer. Malo bolj izkušena oseba med branjem hitro spregleda, da gre bolj za izražanje osebne zagrenjenosti ali opominjanje na nezadovoljenost z lastnim položajem v družbi. Ali pa se v takem početju skrivajo kakšne pritajene osebne koristi in interesi. V Sloveniji se na splošno v mnogih okoljih in primerih preveč izražajo negativnost, črnogledost, tudi privoščljivost, ker gre sosedu, znancu slabše kot tebi. Po drugi strani pa imamo ogromno primerov, kjer si ljudje pomagajo, sodelujejo in skupaj ustvarijo marsikaj dobrega. Sama bi raje spodbujala ljudi, občane, da delujejo v tej smeri. Pred časom sem odstopila občini nekaj zemlje v družbeno korist. Urejanje varne občinske peš in kolesarske (šolske) poti tam časovno, glede na dogovor, zamuja. Ampak kljub temu ne iščem mrzlično krivcev na občini in pajdašev, ki bi me podprli s »šimfanjem«. Verjetno obstajajo kakšni objektivni dejavniki, kot so vremenski, izvajalski, tehnični, mogoče finančni ... itd. Lahko zatrdim le, da je bilo sodelovanje pri tem projektu z občino v vseh pogledih korektno. Glede na opisano zgoraj pozivam občane, če je to v njihovi moči in volji, naj, če imajo možnost, raje sodelujejo in si pomagajo v skupno korist in zadovoljstvo. Je bolj prijetno in človek se bolje počuti. Vsem nam želim vse dobro.

Milena Bernik 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!