Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

delno oblačno
Zvečer bodo še nastale posamezne plohe ali nevihte. Ponoči se bo prehodno povsod razjasnilo, proti jutru pa se bo v notranjosti Slovenije zmerno pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 16 °C.
12°C | 23°C
torek, 22.05.2018
13°C | 20°C
sreda, 23.05.2018
13°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 20.5.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ne zdrahe, sodelovanje je prava pot


SOSED SOSEDU

| |
16.02.2018      12:41
A A

Ne zdrahe, sodelovanje je prava potDeli:

V roke sta mi prišla pisna poziva (dopisa) nezadovoljnega občana, eden celo preko poštnega nabiralnika, zato to razumem, kot da sem osebno nagovorjena. Vsebina izraža nestrinjanje z delovanjem občinske uprave, svetnikov in še posebno nezadovoljstvo z delom in odnosom župana, tudi zunaj delovnega časa. Nobeden od dopisov v osnovi ni namenjen objektivnim kritikam, ampak blatenju in hujskaškemu pozivanju občanov, da tudi drugi uvidijo »grozote«, ki se dogajajo v občini Log - Dragomer. Malo bolj izkušena oseba med branjem hitro spregleda, da gre bolj za izražanje osebne zagrenjenosti ali opominjanje na nezadovoljenost z lastnim položajem v družbi. Ali pa se v takem početju skrivajo kakšne pritajene osebne koristi in interesi. V Sloveniji se na splošno v mnogih okoljih in primerih preveč izražajo negativnost, črnogledost, tudi privoščljivost, ker gre sosedu, znancu slabše kot tebi. Po drugi strani pa imamo ogromno primerov, kjer si ljudje pomagajo, sodelujejo in skupaj ustvarijo marsikaj dobrega. Sama bi raje spodbujala ljudi, občane, da delujejo v tej smeri. Pred časom sem odstopila občini nekaj zemlje v družbeno korist. Urejanje varne občinske peš in kolesarske (šolske) poti tam časovno, glede na dogovor, zamuja. Ampak kljub temu ne iščem mrzlično krivcev na občini in pajdašev, ki bi me podprli s »šimfanjem«. Verjetno obstajajo kakšni objektivni dejavniki, kot so vremenski, izvajalski, tehnični, mogoče finančni ... itd. Lahko zatrdim le, da je bilo sodelovanje pri tem projektu z občino v vseh pogledih korektno. Glede na opisano zgoraj pozivam občane, če je to v njihovi moči in volji, naj, če imajo možnost, raje sodelujejo in si pomagajo v skupno korist in zadovoljstvo. Je bolj prijetno in človek se bolje počuti. Vsem nam želim vse dobro.

Milena Bernik 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.05.2018
Danes ni dogodkov.
26.05.2018 | Družabni dogodki
Gozni tek na Poligonu Predale 26.5.2018
26.05.2018 | Družabni dogodki
GASILSKA VESELICA NA LOGU PRI BREZOVICI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.