Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo nevihte postopno zamrle. Ponoči se bo na Primorskem delno zjasnilo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 °C.
15°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 29°C
ponedeljek, 28.05.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Na obisku pri norveških učencih


ŠOLSTVO

| |
17.05.2016      12:33
A A

Na obisku pri norveških učencihDeli:

Ob zaključku dveletnega projekta Erasmus+ je 8 učencev na Norveškem preživelo naravoslovni teden. Na pot so se podali 2. 4. 2016. Spremljala sva jih učitelj in vodja projekta Matjaž Grandič ter učiteljica Brigita Žitko. Polni pričakovanj, a vendarle malce preplašeni zaradi vsega novega, ki se je obetalo, smo se vkrcali na letalo. V mestu Kongsberg, kjer se nahaja gostujoča šola, so nas zelo toplo sprejeli. Tako učitelji kot učenci so s svojo prijaznostjo, gostoljubnostjo in odprtostjo prispevali k temu, da smo kaj hitro izgubili tremo pred neznanim. Cel teden smo se aktivno vključevali v pouk v različnih razredih in imeli možnost izkusiti, kako sta šola in življenje organizirana na Norveškem. Na koncu so se spletla že prava prijateljstva. Popoldnevi so bili bolj družabno obarvani. Tako smo eno popoldne preživeli s tamkajšnjimi učenci in njihovimi družinami, ogledali smo si mesto Kongsberg, peljali so nas tudi v glavno mesto Norveške, Oslo, kjer smo si ogledali skakalnico v Holmenkollenu, čudovit park kamnitih skulptur in kraljevo palačo. Na zadnji dan našega bivanja tam pa so naši gostitelji poskrbeli za še eno posebno presenečenje. V hostlu nas je obiskal smučarski skakalec Daniel Andre Tande. Tande živi v Kongsbergu in imeli smo res srečo, da se je naša učiteljica, Gro, uspela dogovoriti z njim za obisk. Po prijetnem klepetu smo druženje zaključili z razburljivo igro nogometa na igrišču pred hostlom. To popoldne je bilo res nabito s čustvi sreče. Tako je minil naš raziskovalni teden na Norveškem. Res je bila čudovita izkušnja in morda se je komu za trenutek porodila želja, da bi še kakšen dan ostal na Norveškem. Pa vendar tisti rek kar drži: »Povsod je lepo, a doma je najlepše.«

 

Učiteljica Brigita Žitko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2018
Danes ni dogodkov.
26.05.2018 | Družabni dogodki
Gozni tek na Poligonu Predale 26.5.2018
26.05.2018 | Družabni dogodki
GASILSKA VESELICA NA LOGU PRI BREZOVICI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.