Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 10°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Na OŠ Log - Dragomer smo se letošnje šolsko ......


ŠOLSTVO

| |
14.05.2015      8:33
A A

Na OŠ Log - Dragomer smo se letošnje šolsko leto vključili v program Erasmus+


V program so vključeni učenci prve in druge triade. Področje našega raziskovalnega dela je naravoslovje in temu primeren je tudi naziv projekta – Successful Scientists.


Deli:

Program Erasmus+ je namenjen dvigu kakovosti šolskega izobraževanja v Evropi, omogoča spoznavanje in razumevanje evropske kulturne in jezikovne raznolikosti ter mladim pridobivanje osnovnih spretnosti in kompetenc.

Zato smo se odločili, da združimo naša prizadevanja, izmenjavo izkušenj iz prejšnjih projektov, v katerih smo sodelovali, izmenjamo znanja in ustvarimo mednarodno skupino, sestavljeno iz učiteljev iz Velike Britanije, Norveške, Romunije, Češke, Grčije, Španije in Slovenije.

Naše aktivnosti so usmerjene v pridobivanje znanja, spretnosti in stališč, ki bi pripomogli k celostnemu razvoju in učenju. Poudarek je predvsem na zanimivih, praktičnih, izvirnih pristopih k učenju in poučevanju naravoslovja. Hkrati pa imamo krasno možnost spoznati različne pristope k poučevanju posameznih držav, kar je velika dodana vrednost k samemu projektu. 

V času projekta se bomo lotili sedem različnih tem. Vsaki temi so namenjeni trije meseci, v katerih se ji bomo bolj posvetili. Cilji, ki jih bomo poskušali doseči prek projekta, so povezani z učno snovjo in učnim načrtom posameznih razredov.

Prvi projektni sestanek, kjer so se izoblikovale prve smernice in cilji našega projekta, je bil novembra v Newcastlu v Veliki Britaniji.

Februarja smo se udeležili že drugega projektnega sestanka, kjer smo že lahko delili svoje prve izkušnje in odzive na projektno delo. Predstavniki posameznih držav smo se zbrali na Norveškem, v mestu Kongsberg. Tam smo preživeli pet zelo produktivnih in hkrati prijetnih dni. Ugotovili smo, da smo na pravi poti, in dobili dodatno motivacijo za naprej. Na tem srečanju smo, s pomočjo otrok OŠ v Kongsbergu, izbrali tudi logotip projekta. Na natečaju za izbor logotipa so lahko sodelovali učenci šol, iz katerih prihajamo učitelji. Bilo je veliko izvirnih in zelo dobrih predlogov, učenci pa so izbrali logotip učenke iz OŠ v Romuniji.

Z mesecem aprilom končujemo že drugi sklop. Bliža se drugi projektni sestanek učiteljev vseh sodelujočih držav, tokrat v Romuniji. Učenci, učenke in učitelji smo navdušeno pristopili k projektu. Vsi skupaj odkrivamo nove razsežnosti učenja, poučevanja in raziskovanja ter ugotavljamo, da je v naravoslovju morje idej, zanimivosti in možnosti, ki jih morda do zdaj nismo opazili ali pa smo jih imeli za nepomembne, samoumevne. Že zdaj lahko potrdimo, da je učenje naravoslovja lahko zelo raznoliko, zabavno, skrivnostno in predvsem življenjsko. Sicer smo to vedeli že prej, vendar se odslej tega toliko bolj zavedamo.

V sklopu projekta se načrtuje tudi en obisk sodelujoče države, kamor lahko učitelji vzamemo s seboj nekaj učencev. To bo lepa nagrada, vendar res le za nekaj izmed vseh učencev. Pa nič hudega, saj bodo lahko drugim podrobno poročali o svoji izkušnji v tuji državi.  

Aktivnosti projekta bodo potekale od septembra 2014 do junija 2016. Veselimo se novih izzivov in postajamo pravi mali raziskovalci.

 

Učiteljica Brigita Žitko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!