Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
14°C
1°C
SOB.
4°C
-7°C
Deli
3081

Semenjava z Biobrazdo

Tudi na letošnji, tokrat že četrti Semenjavi, ki jo je organiziral KUD KOSEC, smo se zbrali zelenoprsti ljubitelji sadja in zelenjave. Tokratno Semenjavo smo se odločili popestriti s predavanjem. Vsi udeleženci so se strinjali, da je predavanje dobra ideja za popestritev Zelemenjavnih srečanj, zato se bomo organizatorji tudi v prihodnje potrudili organizirati kaj podobnega.

Tokratno predavanje je vodila Štefka Čamernik, predstavnica podjetja Biobrazda iz Dragomera, ki letos praznuje 25-letnico obstoja. Njihova lastna blagovna znamka izdelkov za vrtičkarje obsega deževnike, organsko gnojilo za dognojevanje, mikroorganizme in zemljo. Vsi izdelki imajo narejene analize in ne vsebujejo težkih kovin. Ga. Števka je z nami delila tudi izkušnje in nasvete, ki jih leta in leta prinašajo stranke v njihovo trgovino. Med drugim smo izvedeli, kako se spopadati s škodljivci, povečati pridelke, negovati rastline, kdaj se lotiti opravil na vrtu ... Hrana, pridelana doma, ima čedalje večjo težo, zato smo po predavanju na veliko menjali semena peteršilja, bučk, paradižnika, solat, fižola ... Naslednjič se vidimo predvidoma maja, na Zelemenjavnem dogodku Flancarija, ko bomo menjali sadike (flance) in ostalo.

 

KUD Kosec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!