Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. V hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
15°C | 27°C
petek, 21.09.2018
15°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Rdeča nit: Prešernova Zdravljica


NOVICE

| |
14.02.2017      21:10
A A

Rdeča nit: Prešernova Zdravljica


KUD Kosec in Osnovna šola Log - Dragomer sta v sodelovanju z občino na predvečer kulturnega praznika pripravila prireditev, posvečeno kulturi in petstoletnici reformacije. Prireditev so povezovale kitice Prešernove Zdravljice, popestrili pa so jo še z nastopi osnovnošolcev ter Mihe Eriča in Natalije Šepulj.


Foto: KUD Kosec
Foto: KUD Kosec
Deli:

V hramu učenosti so se ne predvečer kulturnega praznika ponovno zbrali ljubitelji kulture, da bi se poklonili našim izjemnim kulturnim ustvarjalcem. Tokrat so organizatorji prireditev posvetili reformatorjem, ki so pomembno vplivali na razvoj slovenske književnosti. Povezovalec Emir Jušič se je sprehodil od delovanja Trubarja do Dalmatina in Bohoriča ter zbrane opomnil na pomen reformacije. Prireditev so zaznamovale tudi kitice Prešernove Zdravljice, ki so se prepletale z ostalimi kulturnimi točkami. Deklamirali so jih devetošolci, z nekoliko bolj hudomušnim Povodnim možem pa so se predstavile osmošolke. Na odru smo ponovno videli vedno odlični mladinski pevski zbor in Orffovi skupini. Občinstvo je navdušila tudi nadarjena, devetletna pianistka Klara Plevnik, ki je v lanskem šolskem letu na tekmovanju pianistov osvojila 1. mesto in prejela zlato priznanje. Prireditev pa sta sklenila Miha Erič na ustni harmoniki in Natalija Šepulj na citrah z venčkom ljudskih pesmi in odlomkom glasbe iz filma Tretji človek.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!