Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
32°C
15°C
NED.
33°C
18°C
Deli
1801

Razdelili bodo sredstva za šport

Na občini pregledujejo vloge za sofinanciranje športnih vsebin za leto 2018.

Občina Log - Dragomer je novembra lani objavila javni razpis za zbiranje predlogov za sofinanciranje športnih vsebin izvajalcev letnega programa športa na območju občine Log - Dragomer v letu 2018. Kot so nam pojasnili, se je nanj prijavilo 11 izvajalcev športnih dejavnosti. »Trenutno potekata pregled in vrednotenje prejetih vlog, v nadaljevanju postopka bodo znani izvajalci športne dejavnosti v naši občini, ki so upravičeni do sredstev in njihova višina,« so še dodali. Sredstva bodo razdelili na podlagi odloka o postopku in merilih za sofinanciranje letnega programa športa v Občini Log - Dragomer, ki ga je občinski svet sprejel novembra 2017.  Razdeljenih bo 45 tisočakov. 
Na vprašanje, zakaj bodo sredstva razdelili tako pozno, so nam na občini odgovorili: »Razpis je bil objavljen novembra 2018, saj je bila aprila 2018 podana prijava na inšpektorat za šolstvo in šport zaradi domnevno nezakonitega sprejema letnega programa športa v Občini Log - Dragomer.« Letni program športa za leto 2018 je svet sprejel na marčevski redni seji in ga razveljavil oktobra lani s sprejemom novega letnega programa športa. Na občini ob tem opozarjajo, da je šport dejavnost, ki bogati kakovost posameznikovega življenja, zaradi svojih učinkov pa pozitivno vpliva tudi na kakovost družbenega življenja. Šport ljudi združuje in jih motivira k boljšemu ali bolj aktivnemu delovanju ne glede na starost ali socialno pripadnost ali stopnjo trenutne aktivnosti: »Družbena vloga športa izhaja iz znanstveno dokazanega pomena športa za javno zdravje, tako telesnega pomena kot tudi duševnega in socialnega, socializacijo in hkrati tudi gospodarstvo. Športu se priznava zelo pomembna vloga pri spodbujanju k prostovoljnemu delu in k dejavni udeležbi v družbi, pri spodbujanju solidarnosti, strpnosti in odgovornosti, pri prispevanju k trajnostnemu razvoju ter k drugim pozitivnim družbenim vrednotam in narodni identifikaciji.« Zaradi vseh teh razlogov se šport sofinancira iz javnih sredstev, ki, kot dodaja uprava, pomagajo ustvariti ustrezne sistemske družbene pogoje za njegov razvoj.

 

V. L.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi