Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo nevihtno dogajanje umirilo, ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Protipoplavni ukrepi – kaj lahko naredimo ......


NOVICE

| |
04.10.2017      14:01
A A

Protipoplavni ukrepi – kaj lahko naredimo samiDeli:

Prihaja obdobje obilnejšega deževja ter z njimi skrbi, da bodo potoki zopet prestopili bregove ter zalivali kleti in stanovanja. Ukrepe za ravnanje z vodami, ki naj bi izboljšali poplavno varnost, so predvideli izdelovalci programa celovitega lokalnega upravljanja z vodo in vodnim prostorom, ki naj bi se ga občina v prihodnjih letih držala. Da pa boste ob nalivih bolj mirno spali, lahko veliko naredite tudi sami. Kot so nam pojasnili na občini, je za upravljanje vodotokov po zakonu o vodah pristojna država, nekaj pristojnosti je v rokah lokalne skupnosti, del odgovornosti pa nosijo tudi lastniki vodnih ali priobalnih zemljišč. Ti morajo po 100. členu tega zakona kositi in odstranjevati prekomerno zarast na bregovih, odstranjevati plavje, odpadke in druge opuščene ali odvržene predmete in snovi z vodnih in priobalnih zemljišč ob vseh vodotokih v občini, poleg tega ne smejo na vodnih ali priobalnih zemljiščih odlagati materialov in snovi, o odlaganju tretjih oseb pa morajo obvestiti pristojnega inšpektorja.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!