Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Zmaga gasilcev pripravnikov na kvizu gasilske ......


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
09.04.2016      16:28
A A

Zmaga gasilcev pripravnikov na kvizu gasilske mladine Vrhnika


Naše gasilsko leto se nadaljuje. Tekmovalno sezono smo odprli s tekmovanjem v spajanju sesalnega voda, sledil pa je gasilski kviz. Tudi na vaje operativnih gasilcev nismo pozabili.


Deli:

V večernih urah na torek, 8. marca, so zapiskali naši pozivniki. V sporočilu je bil zapisan poziv na vajo v Bevkah, primer vaje pa je bila eksplozija v mizarski delavnici. Vaje se je udeležilo šest gasilcev operativcev in en gasile bolničar. Izvozili so z dvema voziloma. Sobota, 12. marca, je bila namenjena tekmovanju naše mladine. Na ta dan je potekal kviz gasilske mladine, ki smo ga letošnje leto organizirali v prostorih OŠ Log - Dragomer. Tekmovale so štiri ekipe iz našega društva. Obe ekipi pionirjev sta se izvrstno odrezali, čeprav je bilo to njihovo prvo tekmovanje. Tudi ekipa mladincev je dosegla zelo dober rezultat. Ekipa pripravnikov je dosegla prvo mesto in se je v soboto, 19. marca, udeležila regijskega tekmovanja ter tam zasedla četrto mesto. Kot vsako leto je tudi to leto potekalo tekmovanje v spajanju sesalnega voda (krajše SSV). Izvedena so bila tri tekmovanja. Prvo tekmovanje (27. februar) smo organizirali v domačem gasilskem domu, drugo tekmovanje (5. marec) je bilo v Bevkah, zadnje (2. april) pa v Borovnici. Tekmovale so tri naše članske ekipe. Prva članska A-ekipa je v skupnem seštevku dosegla peto mesto, druga članska A-ekipa osmo, ekipa članic B pa je dosegla peto mesto. V nedeljo, 3.4.2016, je v župnijski cerkvi na Brezovici potekal blagoslov novih orgel. Nekaj naših gasilcev je bilo redarjev, nekateri so bili v vlogi gasilcev bolničarjev. Čestitke vsem, ki so tekmovali in s tem zastopali barve našega društva. Še posebno pa bi pohvalili naše najmlajše, ki so na svojem prvem tekmovanju dosegli odličen rezultat. Zahvalili bi se tudi njihovim staršem, ki so sodelovali z nami pri pripravi otrok na tekmovanje. Posebna zahvala gre tudi kuharju OŠ Log - Dragomer, ki nam je ob kvizu gasilske mladine pripravil topel obrok za malico oz. kosilo.

 

Z gasilskim pozdravom na pomoč!

PGD Dragomer-Lukovica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!