Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pripravljeni na zimo


NOVICE

| |
13.11.2013      14:14
A A

Pripravljeni na zimo


Komunalno podjetje Vrhnika in njegove kooperante zima tudi letos ne bo presenetila. Kot nam je sredi novembra pojasnil Jože Turk iz Komunalnega podjetja Vrhnika, so zaloge soli že na poti, v teh dneh bodo kooperanti začeli postavljati snežne kole, pripravljena pa je tudi mehanizacija za zimsko službo. "Mehanizacijo pripravimo že med letom, saj dele, ki jih je treba zamenjati, menjamo sproti. Tako je tudi pri kooperantih, ki morajo prav tako imeti pripravljene svoje stroje," je povedal Turk.


Deli:

Letos se v Občini Log - Dragomer obetajo spremembe na področju zimske službe, saj na razpisu izbirajo nove kooperante. "Razpis je v zaključni fazi, a tudi če bi danes snežilo, to ne bi oviralo zimske službe, saj bi ceste v tem primeru očistil stari kooperant," nam je še pojasnil sogovornik.

V prvi fazi bo na vrhniški komunali na voljo 250 ton soli, ki pa je glede na lanske snežne razmere ne bo dovolj za vso zimo. Naj spomnimo, da je bila lanska zima rekordna, zobe je pokazala že v začetku novembra, zaključila se je šele marca, spremljale pa so jo izjemno nizke temperature in obilica snega. Zadnja zima je dodobra načela tudi proračun, saj je bilo treba za zimsko vzdrževanje cest nameniti trikrat več denarja kot leto prej.  

 

V. E.

Foto: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!