Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prenova kotlovnice se zamika v prihodnje leto


EVROPSKI PROJEKTI

| |
12.12.2013      17:06
A A

Prenova kotlovnice se zamika v prihodnje leto


Občina Log - Dragomer je še pred koncem koledarskega leta nameravala prenoviti šolsko kotlovnico ter šolo priključiti na plin. A projekta letos ne bodo izvedli, saj so bile ponujene cene za prenovo skoraj enkrat višje od ocenjenih.


Deli:

Razpis za prenovo šolske kotlovnice je zaključen, ponudnika pa občinska uprava ni izbrala. Kot nam je pojasnil Martin Martinčič, so bile ponudbene cene bistveno višje od ocenjenih in zaradi tega tudi nesprejemljive. Postopek prenove naj bi se nadaljeval v prihodnjem letu, ko naj bi ponovili razpis oziroma poskušali najti dodatne vire za sofinanciranje projekta. Naj ob tem omenimo, da je prenova kotlovnice sicer uvrščena v evropsko sofinancirani projekt LAS Barje z zaledjem, v okviru katerega naj bi projekt sofinancirali v višini 50 odstotkov upravičenih stroškov. V sklopu prenove kotlovnice je v načrtu še reševanje ogrevanja vode za kuhinjo in ločenega ogrevanja v telovadnici. Vrednost omenjenega projekta je bila ocenjena na 80.000 evrov. 

Ob prenovi šolske kotlovnice naj bi Energetika vanjo vgradila tudi enoto za soproizvodnjo toplote in elektrike (kogeneracijo). ''Stroške vgradnje enote za kogeneracijo bo prevzela Energetika,'' je pojasnil Martinčič. Soproizvodnja električne in toplotne energije, imenovana tudi kogeneracija, je proces sočasnega pretvarjanja energije goriva v toploto in električno energijo. ''Pri tem uporabljamo električni generator, ki ga poganja mehanska energija vrtečih se delov motorja. Pri pretvorbi notranje energije goriv v mehansko se sprosti velika količina toplote, ki jo pri tem načinu koristno uporabimo,'' so povedali na Energetiki Ljubljana. Dodali so, da sočasna izraba goriva za pridobivanje toplotne in električne energije omogoča velike prihranke primarne energije in zmanjšanje stroškov energetske oskrbe, ne da bi bilo treba spreminjati proizvodne procese. Pri distributerju plina so že ocenili prihranke, ki jih prinaša kogeneracija, šola naj bi na ta račun na leto privarčevala dobra dva tisočaka. Še več pa naj bi glede na trenutne cene na trgu šola privarčevala s prehodom z ogrevanja na lahko kurilno olje na ogrevanje s plinom; tu naj bi bil letni prihranek kar dobrih 15 tisoč evrov.

 

V. E.

Foto: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!