Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prehitri vozniki polnijo občinski proračun


NOVICE

| |
21.06.2016      17:10
A A

Prehitri vozniki polnijo občinski proračun


Radar je na območju občine Log - Dragomer lani ujel kar 768 prekrškarjev, kar je skoraj 15 odstotkov manj kot leto pred tem. Občina je z globami, ki jih je izdal Medobčinski inšpektorat in redarstvo dobro zaslužila. Izdanih je bilo za 134 tisočakov plačilnih nalogov, ki jih je poravnalo 92 odstotkov kršiteljev.


Deli:

Občina Log - Dragomer je v proračun na račun izrečenih glob dobila več kot 123 tisočakov, več denarja se je nakapljalo le v vrhniški proračun. Občine Borovnica, Horjul in Dobrova - Polhov Gradec so v svoje proračune skupaj dobile le malenkost več sredstev kot Log - Dragomer, ki pa si po poravnavi neizterjanih glob iz lanskega in preteklih let lahko obeta še dodatnih 67 tisočakov. Najbolj zajeten kupček denarja so v proračun prispevali vozniki s pretežko nogo. Teh je bilo kar 768, več jih je bilo le na Brezovici in Vrhniki. Z vidika varnosti najšibkejših udeležencev v cestnem prometu je zskrbljujoče dejstvo, da je večina voznikov vozila precej nad dovoljeno hitrostjo in le pet jih ni dobilo kazenskih točk. Sicer pa so redarji  spisali še štiri položnice lastnikom nepravilno parkiranih vozil, kar je štirikrat manj kot leto pred tem, izdali so plačilni nalog zaradi kršitve javnega reda in miru ter začeli dva postopka zoper lastnika zapuščenih vozil. Kršitelji  so v 726 primerih globo plačali prostovoljno, Medobčinski inšpektorat in redarstvo s sedežem na Vrhniki je podal 137 zahtevkov za prisilno izterjavo, izterjanih pa je bilo 165 plačilnih nalogov. Precej manj dela so imeli inšpektorji, ti so dobili 15 prijav, od tega so uvedli 10 inšpekcijskih postopkov. Obravnavali so tri nepravilnosti s področja posegov v ceste, problematiko odlaganja in shranjevanja izrabljenih vozil, nepravilnega odlaganja komunalnih odpadkov, nepravilnega odvajanja in čiščenja komunalnih vod, sečnje in spravila dreves. Pet prijav je bilo rešenih na kraju ogleda, saj je bilo ugotovljeno, da je prekršek neznatnega pomena oziroma je povzročitelj nepravilnosti odpravil na kraju samem. Poleg tega so bili inšpektorji na podlagi določb, ki urejajo ceste, dejavni tudi na tem področju, mesečno so izvajali nadzor nad prevoznostjo in vzdrževanjem občinskih cest ter o morebitnih nepravilnostih obveščali upravljavca.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!