Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
2°C | 5°C
torek, 19.11.2018
2°C | 5°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 3°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 2°C
petek, 22.11.2018
2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
2°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poleti nadaljevali s pripravo dokumentacije


NOVICE

| |
21.08.2017      13:36
A A

Poleti nadaljevali s pripravo dokumentacije


Občinski svet se je pred poletnimi počitnicami na svoji redni seji seznanil še z enim dokumentom, ki ga potrebujejo pred obnovo stare šole na Logu. Tokrat so na mize dobili investicijski program, ki ga je pripravila goriška lokalna energetska agencija GOLEA. S pripravo dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja s pomočjo zunanjih izvajalcev je občina nadaljevala tudi v poletnih mesecih, uprava pa je izpeljala tudi postopke za pripravo razpisa.


Deli:

Kot so zapisali v dokumentu, namerava občina v okviru naložbenega projekta energetsko prenoviti staro šolo. Izvedeli smo, da bo potrebna nova toplotna izolacija, objekt bodo statično sanirali, obnovili elektro in strojno napeljavo, obnovili in preuredili prostore, poskrbeli za energetsko učinkovit ogrevalni, hladilni, klimatski in prezračevalni sistem, med drugim pa je predvidena tudi vgradnja dvigala. Z revitalizacijo objekta želi občina izboljšati energetsko učinkovitost stavbe, zmanjšati porabo energije in stroškov, predvsem pa zaustaviti nadaljnje propadanje stare šole in zaščititi kulturno dediščino. Investicijski program predstavlja obstoječe stanje in predvidene posege, narejena je bila tudi analiza tržnih možnosti, izračunali pa so še, koliko bi bilo treba odšteti za projekt. Ta je brez davka ocenjen na okoli milijon evrov; na občini računajo, da bi na razpisu ministrstva za infrastrukturo za sofinanciranje pridobili nekaj manj kot 200 tisočakov. Svetniki so se ob potrjevanju investicijskega programa strinjali, da je revitalizacija stare šole upravičen projekt, del sveta je razmišljal le, ali je čas za izvedbo pravi. Glede na terminski načrt naj bi glavnino obnovitvenih del opravili že prihodnje leto. Nekaj svetnikov je izrazilo pomislek, ali bo občina sposobna izpeljati prednostne projekte, predlagali pa so tudi, da bi občinska uprava pripravila prednostni seznam z možnostmi financiranja. Sicer pa smo na seji lahko še slišali, da bo v nadaljevanju treba napore vložiti v racionalizacijo, izboljšanje ekonomike in znižanje stroškov investicije.  

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!