Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
4°C
-5°C
Deli
3628

Poenotili omejitev hitrosti

Pogosto izmenjevanje hitrosti na regionalni cesti je preteklost. Direkcija RS za infrastrukturo je poenotila hitrosti na regionalnem odseku Brezovica–Vrhnika skozi občino Log - Dragomer. Učinki so že vidni, povečala se je varnost.

Preveliko število prometnih znakov in nenehno izmenjevanje hitrostnih omejitev 50 in 70 km/h je v nejevoljo spravljalo marsikaterega voznika, ki se je peljal po glavni cesti med Brezovico in Vrhniko. Z ureditvijo pa niso bili zadovoljni niti na občini. »Pred dvema letoma sem bil prvič na sestanku na DRSI, kjer sem izpostavil težavo kolesarske steze in prevelikega števila prometnih znakov, ki vnašajo le zmedo. Stroka je imela veliko pomislekov, večkrat smo dali na mizo svoje argumente in šli na teren ter šteli znake in razpravljali, katere bi bilo mogoče ob določenih pogojih, ki bi še naprej ohranili visok nivo varnosti, odstraniti,« nam je zaupal župan Miran Stanovnik. Dolgo klopčiča niso uspeli razvozlati. Kot so pojasnili na direkciji, je zaradi velike razpršenosti poselitve ob tej cesti težko ustrezno definirati prometne meje naselij in na podlagi tega določiti ustrezne omejitve hitrosti. Kot smo izvedeli, je bilo pogosto menjavanje hitrostnih omejitev posledica številnih novogradenj, novih priključkov in spremembe prometnih tokov. Strinjali pa so se, da je stalno menjavanje največje dovoljene hitrosti moteče in za voznika utrujajoče ter pojasnili, da so to ukrepi, s katerimi se varuje ostale udeležence v prometu. Kljub temu pa so prisluhnili in skupaj z občino našli rešitev, ki je sprejemljiva tako za voznike kot tudi za stroko. »V Alešu Merkunu smo našli pravega operativnega sogovornika, s katerim smo relativno hitro našli rešitev,« je povedal župan. Hitrost na regionalni cesti je poenotena na 60 km/h, znotraj naselja velja omejitev 50 km/h. Ob tem so v naselju Log odstranili znake za dvig hitrosti na 70 km/h. Kot nam je pojasnil župan Stanovnik, je bilo odstranjenih kar 42 prometnih znakov, nekatere pa so nadomestili z novimi. Izvedeli smo še, da so vozniki zadovoljni z novo ureditvijo: »Kaže se precej simpatij na terenu tako med našimi občani kot tudi pri drugih. Povečala se je varnost na najbolj kritičnih predelih Loga, okrog kapele, gasilskega doma in Mlinčka.«

 

V. L.

Foto: V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!