Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poenotili omejitev hitrosti


NOVICE

| |
19.04.2017      23:45
A A

Poenotili omejitev hitrosti


Pogosto izmenjevanje hitrosti na regionalni cesti je preteklost. Direkcija RS za infrastrukturo je poenotila hitrosti na regionalnem odseku Brezovica–Vrhnika skozi občino Log - Dragomer. Učinki so že vidni, povečala se je varnost.


Zunaj naselja hitrost omejena na 60 km/h.
Zunaj naselja hitrost omejena na 60 km/h.
Deli:

Preveliko število prometnih znakov in nenehno izmenjevanje hitrostnih omejitev 50 in 70 km/h je v nejevoljo spravljalo marsikaterega voznika, ki se je peljal po glavni cesti med Brezovico in Vrhniko. Z ureditvijo pa niso bili zadovoljni niti na občini. »Pred dvema letoma sem bil prvič na sestanku na DRSI, kjer sem izpostavil težavo kolesarske steze in prevelikega števila prometnih znakov, ki vnašajo le zmedo. Stroka je imela veliko pomislekov, večkrat smo dali na mizo svoje argumente in šli na teren ter šteli znake in razpravljali, katere bi bilo mogoče ob določenih pogojih, ki bi še naprej ohranili visok nivo varnosti, odstraniti,« nam je zaupal župan Miran Stanovnik. Dolgo klopčiča niso uspeli razvozlati. Kot so pojasnili na direkciji, je zaradi velike razpršenosti poselitve ob tej cesti težko ustrezno definirati prometne meje naselij in na podlagi tega določiti ustrezne omejitve hitrosti. Kot smo izvedeli, je bilo pogosto menjavanje hitrostnih omejitev posledica številnih novogradenj, novih priključkov in spremembe prometnih tokov. Strinjali pa so se, da je stalno menjavanje največje dovoljene hitrosti moteče in za voznika utrujajoče ter pojasnili, da so to ukrepi, s katerimi se varuje ostale udeležence v prometu. Kljub temu pa so prisluhnili in skupaj z občino našli rešitev, ki je sprejemljiva tako za voznike kot tudi za stroko. »V Alešu Merkunu smo našli pravega operativnega sogovornika, s katerim smo relativno hitro našli rešitev,« je povedal župan. Hitrost na regionalni cesti je poenotena na 60 km/h, znotraj naselja velja omejitev 50 km/h. Ob tem so v naselju Log odstranili znake za dvig hitrosti na 70 km/h. Kot nam je pojasnil župan Stanovnik, je bilo odstranjenih kar 42 prometnih znakov, nekatere pa so nadomestili z novimi. Izvedeli smo še, da so vozniki zadovoljni z novo ureditvijo: »Kaže se precej simpatij na terenu tako med našimi občani kot tudi pri drugih. Povečala se je varnost na najbolj kritičnih predelih Loga, okrog kapele, gasilskega doma in Mlinčka.«

 

V. L.

Foto: V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!