Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.01.2018

oblačno
Danes bo sprva pretežno oblačno, čez dan se bo na severovzhodu delno zjasnilo. V zahodni polovici Slovenije bodo občasno še manjše padavine. Po nižinah bo večinoma deževalo. Jugozahodni veter se bo okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 6, na vzhodu in na Primorskem do 10 °C.
0°C | 5°C
sreda, 17.01.2018
2°C | 5°C
četrtek, 18.01.2018
-4°C | 9°C
petek, 19.01.2018
3°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 2°C
Opozorila
Torek, 16.1.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pahorju tudi v Logu - Dragomerju visoka ......


NOVICE

| |
03.12.2012      15:52
A A

Pahorju tudi v Logu - Dragomerju visoka podpora


Novemu predsedniku Slovenije so Log-Dragomerčani na volitvah namenili skoraj 65 odstotkov glasov, medtem ko je za dosedanjega predsednika dr. Danila Türka volilo 35,21 odstotka občanov.


Za Pahorja glasovalo 64,79 odstotka Log-Dragomerčanov.
Za Pahorja glasovalo 64,79 odstotka Log-Dragomerčanov.
Deli:

Tako kot že v prvem krogu predsedniških volitev je bila volilna udeležba na območju Občine Log - Dragomer glede na udeležbo po vsej Sloveniji precej visoka; na volišča je prišlo skoraj 51 odstotkov volivcev. To je sicer občutno manj kot v prvem krogu; tokrat je bilo preštetih 1.497 glasovnic, od tega pa jih je bilo 26 neveljavnih. Naj ob tem omenimo, da je v drugem krogu predsedniških volitev na štiri volišča v Občini Log - Dragomer prišlo 240 volivcev manj kot v prvem krogu.

Za Pahorja je v Občini Log - Dragomer glasovalo 64,79 odstotka oziroma 953 Log-Dragomerčanov, Türka pa je podprlo 518 oziroma 35,21 odstotka volivcev. Zanimivo je, da je Türk v drugem krogu dobil celo manj glasov kot v prvem, ko se je za podporo Log-Dragomerčanov potegoval z dvema protikandidatoma. V prvem krogu ga je podprlo 646 volivcev, tokrat pa 128 volivcev manj, bodisi zato, ker so nekateri ostali doma, bodisi so podprli zmagovalca. Nasprotno pa je Pahorju v primerjavi s prvim krogom predsedniških volitev uspelo pridobiti kar 291 glasov, kar je 44 odstotkov več glasov kot v prvem krogu.

Na vseh štirih voliščih v Občini Log - Dragomer, dveh v gasilskem domu Log ter na voliščih v Osnovni šoli Log - Dragomer in občinski stavbi, so volivci večinsko podprli Boruta Pahorja; ta je največjo podporo (67,56 %) dobil na volišču, ki podpira zahodni del Loga.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!