Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Odpadkov je vsako leto manj


NOVICE

| |
19.04.2013      20:16
A A

Odpadkov je vsako leto manj


Log - Dragomer, 23. marec 2013 – Tudi letos so se prostovoljci iz Dragomerja, Lukovice in Loga pridružili vseslovenski čistilni akciji, ki sta jo tako kot prejšnja leta koordinirala Ludvik Rožnik in Blaž Rupnik. Tokrat se jima je pridružilo nekoliko manj prostovoljcev, a je bila akcija čiščenja okolja kljub temu izjemno uspešna.


Deli:

Letošnje čistilne akcije se bomo spominjali predvsem po manjši količini odpadkov in nekoliko manjšem številu prostovoljcev, ki so se podali v boj za čisto okolje. Razlogov za nekoliko slabšo udeležbo je verjetno več; nekaj je dodalo za ta letni čas izjemno mrzlo vreme, nekaj smučarski poleti v Planici, ki so potekali isti konec tedna, razloge pa je iskati tudi v aktivnostih, ki so jih organizirala nekatera občinska društva. A namen je bil dosežen, nam je povedal župan Občine Log - Dragomer Mladen Sumina, ki je dejal, da so prostovoljci pokrili in očistili vse glavne relacije. "Pohvalil bi občane za visoko okoljsko ozaveščenost; če bi bilo še nekoliko več skrbi za pasje iztrebke, bi lahko rekli, da je že skoraj idealno," je dejal Sumina in dodal, da bodo morali tudi na občini narediti nekaj korakov za še čistejše okolje. Kot je povedal, občani predvsem pogrešajo dodatne zabojnike, v katere bi odpadke lahko odvrgli sprehajalci.

 

Log - Dragomer je čistilo 90 prostovoljcev

Vseslovenski akciji Očistimo Slovenijo se je v Logu - Dragomerju pridružilo devetdeset občanov. Tokrat se je pred gasilnim domom v Dragomerju, kjer je bil koordinator za območje Dragomerja in Lukovice Blaž Rupnik, zbralo okoli 30 prostovoljcev. V športni park na Logu jih je prišlo nekoliko več, in sicer 60. Tako kot prejšnja leta sta koordinatorja prostovoljcem razdelila rokavice ter vreče za ločeno zbiranje odpadkov, prostovoljce razdelila v skupine in jim dodelila območja za čiščenje. Prostovoljci so se nato podali na Barje; čistili so ob najprometnejših poteh ter na javnih površinah in zelenicah. "Prav vsi prostovoljci so pohvaljeni, da so si vzeli čas in da so prišli,"  je dejal koordinator Rupnik.

Občani, ki smo jih srečali na terenu, so nam pojasnili, da se okoljska ozaveščenost iz leta v leto izboljšuje, saj je v okolje iz leta v leto odvrženih manj odpadkov. To opaža tudi Rožnik, ki je povedal, da je v okolju večinoma manj odpadkov, nekoliko slabše je bilo le na meji z Občino Vrhnika, kjer so jih pobrali več. Letos so sicer na čistilni akciji zbrali skupaj 760 kilogramov odpadkov, je povedala Jožica Rupnik iz Komunalnega podjetja Vrhnika: "Od tega 380 kg mešane plastične embalaže in 380 kg mešanih komunalnih odpadkov." Da je količina zbranih odpadkov res precej manjša, kažejo tudi podatki iz prejšnjih čistilnih akcij. Lani so jih zbrali okoli 2,5 tone, leta 2010 pa kar 5,8 tone.

 

V. E., foto: Vesna Erjavec in Juš Rožnik Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!