Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občini lahko pomagate pri popisu


NOVICE

| |
16.08.2016      21:26
A A

Občini lahko pomagate pri popisu


V izdelavi je celovit lokalni program upravljanja z vodo in vodnim prostorom v občini Log - Dragomer. V njem bodo zbrani trajnostni ukrepi za razvoj celovitega upravljanja z vodami, določeni pa bodo tudi prioritetni projekti.


Deli:

Da bo dokument kar se da kakovosten, bodo izdelali kataster vodotokov, vodne infrastrukture ter infrastrukture za odvajanje odpadnih padavinskih in komunalnih voda.  Kot so nam pojasnili na občini je kataster vodotokov agencije za okolje pomanjkljiv, podatki o obstoječih vodotokih in kanalih pa prav tako manjkajo v katastru javne infrastrukture, zato bodo zbirni kataster dopolnili z manjkajočimi podatki. »Če so katastri pomanjkljivi, je težko določiti upravljavca in pristojnosti za reševanje problematike poplavne varnosti, zamašenih kanalov, vzdrževanja in sanacije obstoječih kanalov. Tudi pri projektiranju in izvajanju gradbenih del v povezavi s komunalnimi vodi in cestami izvajalci vedno znova odkrivajo ali iščejo kanale, ki jih ni v uradnih evidencah,« so nam pojasnili na občinski upravi. 
V prvem koraku bodo na terenu popisali vso vodno infrastrukturo, torej vse vodotoke, izvire ter vso ostalo dograjeno vodno infrastrukturo. V preteklosti je bil velik del vodotokov zacevljen, meteorne in zaledne vode so bile s pozidanih zemljišč speljane v vodotoke ali kanalizacijo, na občini pa nimajo podatkov, kje potekajo ti kanali. Zato k sodelovanju vabijo vse občane, saj bo le z njihovo pomočjo in sodelovanjem mogoče izdelati kakovosten dokument. K sodelovanju ste vabljeni vsi, ki dobro poznate lokalne razmere, lastniki zemljišč, po katerih poteka prej omenjena infrastruktura, vsi, ki ste bili soudeleženi pri njeni izgradnji, ter vsi, ki imate podatke na to temo. Če ste pripravljeni sodelovati pri terenskih ogledih oziroma imate podatke, se obrnite na Špelo Blažič iz občinske uprave (spela.blazic@log-dragomer.si, 01 750 77 06).

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!