Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na severu in zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine, nekoliko več jih bo v južni in jugovzhodni Sloveniji. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo ponekod v jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. V večjem delu države bo zapihal severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 12 °C.
1°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občina bo lahko začela s črpanjem evropskega ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
07.01.2016      19:55
A A

Občina bo lahko začela s črpanjem evropskega denarja


Log - Dragomer, 7. januar 2016 - Ministrstvo za okolje in prostor je Občini Log - Dragomer poslalo sklep o sofinanciranju 548.196 evrov težkega evropskega projekta Visoka cona na Lukovici.


Deli:

Projekt je zeleno luč dobil že septembra, ko je Služba vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko izdala odločbo za drugi sklop projekta oskrbe s pitno vodo v porečju Ljubljanice, s katero naj bi zagotovili boljšo vodooskrbo v občinah Log - Dragomer, Brezovica, Logatec, Škofljica in Postojna. Gre za prvi večji evropsko sofinanciran projekt občine, ki bo v  85 odstotkih sofinanciran iz kohezijskega sklada. Kot nam je pojasnil župan Miran Stanovnik, bodo z deli začeli že letos, takoj ko bodo to dopuščale vremenske razmere.
V okviru projekta bo na Lukovici zgrajen nov, sto kubičnih metrov velik vodohran ter napajalni vod. Obenem bodo ob regionalni cesti zgradili vodovodno povezavo med obstoječima vodovodoma in tako ustvarili krožno zanko ter obstoječi vodovod rekonstruirali in na ta način ločili vodni tlak v vodovodnem sistemu. S temi ukrepi bodo oblikovali ločeno višje tlačno območje na delu vodovodnega sistema ter rešili težave občasnega pomanjkanja vode oziroma ustrezno uredili tlačne razmere v vodovodnem omrežju. Objekti ob regionalni cesti in južno od nje se naj bi še naprej napajali iz vodohrana Log, ostali objekti pa preko novega črpališča in novega vodohrana.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!