Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
15°C
6°C
PON.
17°C
10°C
3628

Ob 10 tisoč evrov zaradi nepravilno odloženih odpadkov

Log - Dragomer, 2. december – Zaradi vsake nepravilno odložene vrečke ali škatle ob ekološkem otoku ima vrhniška komunala dodatne stroške, ki jih morajo na koncu plačati vsi občani. Teh je bilo v zadnjih dveh letih v vseh treh občinah skupaj za kar 100 tisočakov.

Občani občine Log - Dragomer sodijo med bolj ozaveščene občane v Sloveniji. Kot pravijo v Komunalnem podjetju Vrhnika, večina ljudi odpadke odlaga zgledno, ločeno je zbrana velika večina odpadkov, nekaj odstotkov ljudi pa smeti še vedno ne odlaga pravilno. Namesto da bi odpadke odložili v za to namenjene zabojnike na ekoloških otokih, vrečke in škatle z odpadki pustijo kar na tleh ob zabojnikih. »To je seveda zelo narobe,« pravi Jožica Rupnik iz KPV, ki dodaja, da poleg tega pospravljanje teh odpadkov ni poceni. Občina mora vsak mesec v ta namen Komunalnemu podjetju Vrhnika plačati okoli tisoč evrov. V prvih desetih mesecih letošnjega leta je občina zaradi nepravilnega odlaganja odpadkov odštela že deset tisočakov. 

Kot so nam pojasnili v komunali, njihovi delavci vsaj dvakrat na teden v občini Log - Dragomer pospravljajo okolico ekoloških otokov. Največ dela imajo na ekološki točki ob plezalni steni, kjer so razmere najbolj kritične. Včasih je v vseh treh občinah nepravilno na lokacijah ekoloških otokov odloženih toliko odpadkov, da komunalnim delavcem komaj uspe sproti čistiti zbiralnice. Kršitelje, ki jih delavci komunalnega podjetja odkrijejo, opozorijo, naj odpadke v 24 urah pospravijo. Sicer pa je zato pristojna medobčinska inšpekcijska služba na Vrhniki, ki  poskrbi za postopek, povezan z nepravilno odloženimi odpadki.  Globa znaša najmanj 400 evrov. Kot nam je povedala Jožica Rupnik, kar nekaj kršiteljev opozorilo ignorira in odpadkov ne pospravi. Zato so medobčinski inšpektorji spisali že kar nekaj položnic. 

 

V. L.  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi