Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nina, dekle, ki frizira pse


NOVICE

| |
27.10.2016      23:53
A A

Nina, dekle, ki frizira pse


Domačinka z Lukovice, Nina Pečlin, je sredi poletja v svojem domačem kraju odprla nov salon Lucy, v katerem skrbi za dobro počutje in izgled vaših pasjih ljubljencev. Šestindvajsetletnica, ki si je od nekdaj želela delati z živalmi, je v ljubezni do psov in delu z njimi našla svojo poslovno idejo.


Deli:

Pasji salon Lucy  je svoja vrata odprl julija in deluje na Lukovici. V salonu poskrbijo za celovito nego psa, ki zajema krajšanje krempljev in dlak med blazinicami, odstranjevanje ušesnih dlak, kopanje in sušenje, čiščenje obočesne dlake, osnovno razčesavanje in razvozlavanje, striženje, trimanje, odstranjevanje odpadajoče dlake, odstranjevanje poddlake, čiščenje ušes in zob ter tudi praznjenje paraanalnih žlez. Ponujajo tudi le posamezne storitve, med njimi krajšanje krempljev, nego ušes, nego obočesne dlake, praznjenje paraanalnih žlez, osnovno striženje, kopanje, sušenje, trimanje ter zahtevno razčesavanje oziroma razvozlavanje. Kot nam je pojasnila lastnica novega pasjega salona, uporabljajo profesionalno opremo in kakovostno, naravno kozmetiko, ki ne škoduje psu in strukturi njegove dlake.

Nina Pečlin se je na 14-dnevnem tečaju šolala na Dunaju pri enem izmed najbolj priznanih pasjih frizerjev v Evropi Gorazdu Čmrlecu, kjer je pridobila tudi dva mednarodna certifikata. Trenutno deluje v začasnih prostorih, ki naj bi jih kmalu nadomestili večji in bolj primerni, nestrpno pa pričakuje tudi večjo kad ter električno mizo, ki ji bo bistveno olajšala delo. Salonu je ime nadela po svoji psički Lucy, ki je tudi razlog, da se je odločila za to delo. Ljubka, čokoladno rjava, devet let stara dolgodlaka čivava Lucy je bila tudi povod za spor pri Pečlinovih. Nina si je takega psa namreč želela zelo dolgo. »Tega psa sem si želela zelo, zelo dolgo in smo se zaradi tega doma tudi skregali. Oče je bil proti, zdaj pa sta najboljša prijatelja,« nam je z nasmeškom povedala lastnica ene najmanjših rodovniških psičk v Sloveniji. Lucy namreč tehta borih 1200 gramov. Kot nam je še zaupala Nina, si je že od nekdaj želela delati z živalmi. »Želela sem si biti veterinarka, a je bilo za sprejem na to šolo potrebno imeti dobre ocene, biti dober pri kemiji in biologiji, ki pa meni nista ležali. Študirala sem modno oblikovanje, popolnoma drug svet kot ta, v katerem sem zdaj, opravljala vrsto različnih del, a sem vseskozi želela delati to, kar imam rada.« Nina pa ni le pasja frizerka, od novembra dalje boste lahko v reviji Kužek prebirali njeno rubriko Vprašaj pasjega frizerja. Za naročilo jo lahko pokličete po telefonu na 030 388 689 ali ji pišete na elektonski naslov pasjisalonlucy@gmail.com.

 

Prihodnjič vam bomo predstavili občanko in njen izdelek, s katerim dokazuje, da se tudi popolnoma različna svetova odlično ujameta. Robustni vijaki so svoje mesto našli v njeni kolekciji nakita, ki združuje zgodbi dveh družin.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!