Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami, deloma nevihtami. Možni bodo krajevno močnejši nalivi. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
19°C | 26°C
sreda, 13.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 15.08.2018
17°C | 30°C
petek, 16.08.2018
16°C | 31°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 8h
Danes bodo še možne nevihte z močnejšimi nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Logu kmalu začetek prenove križišča


NOVICE

| |
20.09.2017      16:44
A A

Na Logu kmalu začetek prenove križišča


Direkcija RS za infrastrukturo in Občina Log - Dragomer naj bi konec septembra začeli s skoraj 400 tisočakov težko rekonstrukcijo križišča pri Mercatorju na Logu. Občina bo poleg tega na tem odseku gradila še vodovod in kanalizacijo v vrednosti nekaj več kot 300 tisoč evrov.


Deli:

Do izida Našega časopisa naj bi se na Logu pri tamkajšnji trgovini že začela celovita prenova križišča. Gradbeni stroji izbranega izvajalca Prenova - Gradbenik d.o.o. bodo gradili trikrako križišče z levim zavijalnim pasom, med drugim bodo razširili vhod v naselje ter na levi strani, proti Vrhniki, uredili še enostransko dvosmerno kolesarsko stezo. Kot nam je pojasnil Martin Martinčič iz občinske uprave bodo del investicije pokrili z občinskim denarjem: »DRSI bo izvajal dela v križišču, na kolesarski stezi in pločniku. Skupna vrednost del za ta sklop je 392.389,08 evra z DDV. Od tega po sofinancerski pogodbi občina prispeva 74.915,91 evra z DDV.« Razliko bo krila direkcija za ceste. Občina bo sočasno z rekonstrukcijo križišča ob regionalni cesti gradila vodovod in kanalizacijo. »Razpis za ta sklop je bil voden po FIDIC, saj je ta odsek kanalizacije del širšega kohezijskega projekta za izgradnjo kanalizacije s pomočjo kohezijskih sredstev. Namen občine je, da ta strošek uveljavlja v okviru kohezije,« nam je še povedal naš sogovornik. Izvedeli smo, da je prispelo sedem ponudb, najugodnejši pa je bil Teleg-M d.o.o. »Skupna vrednost del na podlagi izvedenega javnega razpisa je 254.341,90 evra brez DDV oz. 310.297,12 z DDV. Od tega odpade na vodovod 121.293,88 evra, na kanalizacijo pa 189.003,24.« Zaključek del je predviden do zgodnje pomladi, če pa bodo vremenske razmere ugodne, bi projekt lahko zaključili še pred zimo.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!