Logo MojaObčina.si
JUTRI
15°C
9°C
SOB.
18°C
8°C

Na Antonovem večeru smo se pogovarjali o Demenci

V soboto, 26. novembra je bil v Marijinem domu na Brezovici Antonov večer z naslovom Demenca.

O tem kako se soočati z demenco pri domačih je nam spregovorila gospa Jana Pilpach, tako iz strokovnega dela, saj je bila, kot diplomirana delovna terapevtka do konca lanskega leta, zaposlena v Psihiatrični kliniki Ljubljana. Večino svoje službene poti se je ukvarjala z osebami z demenco in njihovimi svojci. Pri obolelih se je usmerjala v izboljšanje ali ohranjanje funkcioniranja v domačem okolju.

Dodala pa je tudi lastne praktične izkušnje iz domače družine, saj je za demenco zbolela tudi njena mama in zato še bolje razume stiske obolelih in svojcev.

Pred koncem službovanja je izdala tudi knjigo Dobro jutro demenca, ki jo imajo v knjigarnah in obravnava problematiko iz perspektive delovne terapije in svojca.

Po vsem razumljivi prestavitvi problematike se je nadaljeval zanimiv pogovor, saj smo prisotni postavili veliko vprašanj na katera je gospa Jana odgovorila. Nekateri pa so srečanje obogatili tudi s svojimi izkušnjami.

Iskreno se zahvaljujemo organizatorju Župniji Brezovica in seveda tudi gospe Jani, saj nam je povedala veliko novega.

Vnanje Gorice, 27.11.2022

 

Drago Stanovnik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi