Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo v bližini morja še sončno vreme. Drugod bo pretežno oblačno, padavine, deloma plohe, se bodo iznad severnih krajev širile proti jugu. Predvsem v osrednji in južni Sloveniji bodo tudi posamezne nevihte. Na Primorskem bo povečini suho. Prehodno bo zapihal okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zvečer šibka do zmerna burja. Ohladilo se bo, popoldanske temperature bodo od 14 do 21, v južni Sloveniji do okoli 23 °C.
12°C | 22°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
sobota, 28.04.2018
9°C | 27°C
nedelja, 29.04.2018
12°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Letos bo zamenjanih 20 svetilk


NOVICE

| |
18.10.2016      16:00
A A

Letos bo zamenjanih 20 svetilk


V prihodnjih letih pa občina namerava zamenjati še preostalih osemdeset energetsko najbolj potratnih luči.


Deli:

Občina Log - Dragomer nadaljuje s sistematično prenovo javne razsvetljave. V letošnjem letu naj bi bila zamenjana približno petina luči, ki so neskladne z uredbo, v prihodnjih letih pa naj bi namensko privarčevali denar tudi za menjavo vseh preostalih. Prioritetno bodo svetilke menjali tam, kjer ni potrebno menjati drogov. »Tam, kjer je potrebno preveriti, ali so lokacije, kjer stojijo luči, ustrezne ali ne, ali pa tam, kjer se bo menjalo infrastrukturo, pa luči v tej fazi ne bomo menjali,« so nam pojasnili predstavniki občinske uprave.
Občina je iz proračuna za menjavo luči namenila 4000 evrov. Pričakovana raba električne energije naj bi bila zaradi zamenjanih svetilih za 80 odstotkov nižja kot pred menjavo. Na občini so sicer preučili različne tipe svetil (natrijeve, LED), odločili pa so se v večjem delu občine stare svetilke zamenjati z LED-svetilkami. Pri izbiri je bilo upoštevanih več kriterijev. Kot so pojasnili v vrhniški komunali, ki skrbi za vzdrževanje javne razsvetljave, sta bila glavna kriterija nespremenjena višina drogov ob zamenjavi in doseg največje razlike v moči med novimi in starimi svetilkami: »V praksi to pomeni, da se bo svetilke po obnovi javne razsvetljave samo prestavilo na nov drog in jih ne bo potrebno ponovno menjati, zaradi velike razlike v moči svetilk pa se bo ustvaril tudi največji prihranek.«

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!