Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
13°C
10°C
SRE.
22°C
11°C
Deli
3628

Letos bo zamenjanih 20 svetilk

V prihodnjih letih pa občina namerava zamenjati še preostalih osemdeset energetsko najbolj potratnih luči.

Občina Log - Dragomer nadaljuje s sistematično prenovo javne razsvetljave. V letošnjem letu naj bi bila zamenjana približno petina luči, ki so neskladne z uredbo, v prihodnjih letih pa naj bi namensko privarčevali denar tudi za menjavo vseh preostalih. Prioritetno bodo svetilke menjali tam, kjer ni potrebno menjati drogov. »Tam, kjer je potrebno preveriti, ali so lokacije, kjer stojijo luči, ustrezne ali ne, ali pa tam, kjer se bo menjalo infrastrukturo, pa luči v tej fazi ne bomo menjali,« so nam pojasnili predstavniki občinske uprave.
Občina je iz proračuna za menjavo luči namenila 4000 evrov. Pričakovana raba električne energije naj bi bila zaradi zamenjanih svetilih za 80 odstotkov nižja kot pred menjavo. Na občini so sicer preučili različne tipe svetil (natrijeve, LED), odločili pa so se v večjem delu občine stare svetilke zamenjati z LED-svetilkami. Pri izbiri je bilo upoštevanih več kriterijev. Kot so pojasnili v vrhniški komunali, ki skrbi za vzdrževanje javne razsvetljave, sta bila glavna kriterija nespremenjena višina drogov ob zamenjavi in doseg največje razlike v moči med novimi in starimi svetilkami: »V praksi to pomeni, da se bo svetilke po obnovi javne razsvetljave samo prestavilo na nov drog in jih ne bo potrebno ponovno menjati, zaradi velike razlike v moči svetilk pa se bo ustvaril tudi največji prihranek.«

 

V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi