Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kupili naj bi stanovanje na Loški 12


NOVICE

| |
24.06.2016      17:46
A A

Kupili naj bi stanovanje na Loški 12


Občina naj bi še letos odkupila trisobno stanovanje v stavbi nekdanje šole na Logu ter tako postala lastnica celotne zgradbe. Zeleno luč za nakup je dobila na zadnji seji. Stavbo naj bi obnovili ter jo namenili javnim programom. Denar za obnovo bodo skušali dobiti na razpisu za energetsko sanacijo stavb.


Deli:

Občina Log - Dragomer je lastnica 756 m2 prostorov v objektu, kjer trenutno domuje loška enota vrtca Log - Dragomer. Manjka ji le še trisobno stanovanje z dvema kabinetoma v skupni izmeri skoraj 120 m2. Po odkupu teh prostorov bo občina postala izključna lastnica celotne stavbe. »Odkup stanovanja v vrtcu na Logu je naša strateška odločitev, ki je bila podprta s strategijo razvoja občine. Tudi na občinskem svetu je bilo sklenjeno, da se gre v ta projekt. Skupaj smo se odločili, da želimo to stavbo ohraniti, ker je zgodovinska, in si želimo, da bi bila v ponos kraju,« je na seji pojasnil župan Miran Stanovnik. Občina je predlani za enosobno stanovanje odštela 70 tisočakov ter se nato začela dogovarjati še za odkup zadnjega stanovanja. Lastnica stanovanja prodaji sicer ni bila najbolj naklonjena, a se je zanjo po prepričevanju občinske uprave vseeno odločila. Za stanovanje naj bi občina odštela več kot sta ocenila cenilca gradbene stroke Stojan Jakin in Borut Bertol. Kljub temu pa je odkupna cena sprejemljiva, je še poudaril Bertol, saj je vrednosti stanovanja po njegovi oceni potrebno prišteti še stroške selitve, nakupa nadomestnega stanovanja, iskanja nove nepremičnine, stroške nepremičninskega posrednika ter tudi stroške, povezane s spremembo osebnih dokumentov, upoštevati pa je treba tudi, da se je lastnica pripravljena seliti izključno zaradi želje občine. Kot so še razločili predstavniki občine, si želijo, da bi objekt obnovili z nepovratnimi sredstvi. Zanje se bodo potegovali na javnem razpisu za energetsko sanacijo stavb. Po celoviti obnovi naj bi se v ta objekt preselila občinska uprava, arhiv in tudi društvene dejavnosti, stavba pa ne bo več namenjena vrtčevskim otrokom. Kot smo že poročali, od konca poletja dalje v stavbi ne bo več odmeval otroški smeh, saj bodo enoto vrtca Log zaradi premajhnega povpraševanja po prostih mestih v vrtcu ukinili, vrtec pa bo od začetka poletja dalje deloval le še v Dragomeru.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!