Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
32°C
20°C
JUTRI
35°C
19°C

V tednu ljubiteljske kulture Kosec podarja pesem

Teden ljubiteljske kulture, ki bo potekal od 21. do 30. maja, bodo v Kulturno umetniškem društvu Kosec obeležili s prebiranjem poezije domače kulturne ustvarjalke. Vabijo vas, da se udobno namestite in si v miru preberete pesem Rože M. Pečnik Kertel.

Teden ljubiteljske kulture bo letos tako kot že lani potekal iz domačih naslonjačev. V tednu kulture v letu 2021 bo v ospredju področje literature in instrumentalne glasbe. »V društvu smo se želeli pokloniti kulturi, kljub temu da mineva že leto dni, odkar je kultura zaradi ukrepov osiromašena za marsikateri dogodek. V društvu se nam je utrnila misel, da bi ob tej priložnosti v časopisu predstavili literarno delo našega krajana. In res smo stopili v kontakt z Rožo Pečnik, ki se ji zahvaljujemo za odziv in pesem Nestvor, pusti nam življenje – vsiljivi virus, ki nam jo je naša pesnica posredovala,« je povedala predsednica Kosca, Anica Vengust.
Recenzorka Gabiriela Babnik je o omenjeni pesmi Rože M. Pečnik Kertel zapisala: »Ta pesem ima zaradi vseh vprašanj, ki so nanizani, izrazito odprto formo. V tej pesmi slutim odprtost, radost, pozitivno energijo in kljub temu, da je govor o virusu. Ozira se v prihodnost in tisto, kar cenim, je, da to počne brez grenkobe. Posrečen se mi zdi verz: "zaplesati tango s stoletnimi smrekami in poljubiti nasmejane oblačke?" Na koncu se pesem lepo zapre.« Želimo vam veliko užitkov ob branju. (vl)

Nestvor, pusti nam življenje  vsiljivi virus

Še bi igrala
čričkom na orglice
in jih izvabljala
iz njihovih skrivališč.
Paličnjaku podala roko.

Na vrhu hriba
bi meglenemu pejsažu
pela pesem
prebujenja.

Bom še prepevala
s pticami selivkami
in jim zaželela srečen let?

Bom še z daljnogledom
opazovala siničko
na sosedovem dimniku
in snula verze
ob njenem milem petju?

Bom še prestrezala močne dežne kaplje
pod velikim rdečim karirastim dežnikom,
preskakovala luže in pohitela
po naših ulicah, mimo otroškega igrišča do travnika,
kjer se mi končno odpre obzorje
in pogled poleti, tja čez avtocesto,
Barje, hribčke, prav do Krima?

Mi bo še podarjena milost
vsaj za hip poleteti med sinjino obzorja,
zaplesati tango s stoletnimi smrekami
in poljubiti nasmejane oblačke?

Ali bom morala z drugimi
nemo prepevati večerni Ave?

Roža M. Pečnik Kertel

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi