Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Svojeglavček prepričal še v loški dvorani


KULTURA

| |
18.01.2013      15:51
A A

Svojeglavček prepričal še v loški dvorani


KUD Kosec je v dvorano gasilskega doma na Logu tokrat povabil gledališče iz sosednje občine – na odru se je občinstvu predstavila dramska sekcija Sadika ligojnskega kulturnega društva s svojo novo uspešnico Svojeglavček. V glavni vlogi Zagrebčana Kohna je navdušil Dragomerčan Jože Čamernik.


Jože Čamernik se je gledalcem predstavil v vlogi petičnega Zagrebčana Izaka Kohna.
Jože Čamernik se je gledalcem predstavil v vlogi petičnega Zagrebčana Izaka Kohna.
Deli:

Loška dvorana je v zadnjih letih gostila že kar nekaj odličnih komedij in tudi tokratni izbor gledalcev ni pustil ravnodušnih. Sadika se je občinstvu predstavila z odlično komedijo Svojeglavček, ki jo je tako kot lansko igro Micki je treba moža na oder postavil režiser Peter Militarev. Kot nam je povedala Marija Kupec, je imel ta pri izboru že drugič srečno roko, saj so tudi letos osvojili srca publike: "Peter Militarev nas zdaj že pozna, saj je že drugo leto naš režiser; ve, kaj zmoremo, pozna nas po značaju, po vlogah." Na odru je letos nastopila večina igralske zasedbe iz pretekle sezone.

 

Na četrti ponovitvi komedije, predpremierno so jo zaigrali v Ligojni na silvestrovo, so občinstvo navdušili s prepričljivo igro, pravo mero humorja ter postavitvijo na odru in uporabo pravih rekvizitov. Svojeglavček Karla Sieberja pripoveduje o Polonci, ki ji zaradi svojeglavosti nadenejo vzdevek Svojeglavček (Olga Frank). Dogajanje je postavljeno na planinsko turistično kmetijo, kjer se spleta ljubezenska zgodba med Polonco in gorskim vodnikom Tonetom (Andrej Krašna), nekoliko pa jo zaplete prihod petičnega Zagrebčana Izaka Kohna, ki ga je odigral Jože Čamernik. Gledalci so se uro in pol smejali, krohotali in pokali od smeha, ko so na odru gledali do kože premočene igralce.

 

Gledališčniki bodo s svojo komedijo gostovali po vsej Sloveniji, tako v domačem in bližnjih krajih kot nekoliko dlje; med drugim se bodo odpravili na Gorenjsko, Štajersko in tudi na Primorsko. Dramska sekcija Sadika deluje že šest let. Prva štiri leta so svoja igralska znanja pilili pod taktirko režiserja Janeza Cankarja, v zadnjih dveh letih pa jih je v roke vzel Peter Militarev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!